Hlavní navigace

9. Valná hromada AKAT: noví členové, nové představenstvo a nové úkoly

9. valná hromada Asociace pro kapitálový trh přijala na svém zasedání 21. července t. r. do svých řad 4 nové řádné členy a 2 stálé partnery. Valná hromada AKAT zvolila nové představenstvo a pověřila je k zahájení jednání s domácími investičním společnostmi sdruženými v Asociaci fondů a asset managementu o možnostech bližší spolupráce včetně případného vytvoření zcela nové organizace zastřešující všechny segmenty kapitálového trhu.

Sdílet

Ve zprávách o činnosti jednotlivých sekcí informoval Jan D. Kabelka, vedoucí sekce pro makléřské zkoušky o zprovoznění elektronického zkušebního systému pro odborné zkoušky. “Valná hromada byla informována o finální fázi celého projektu makléřských zkoušek. Systém, otázky, i skripta jsou připraveny, vše závisí na akreditaci u České národní banky. První zkušební kolo očekáváme do konce letošního roku. Systém připravený AKAT usnadní přípravu studujících na odborné zkoušky, sníží náklady na složení zkoušky a umožní flexibilně reagovat na vývoj na finačním trhu. ” říká Jan D. Kabelka.

Novým členem představenstva AKAT se stal pan Radek Urban z České spořitelny. Dosavadní předseda představenstva AKAT pan Martin Fuchs odmítl nominaci pro nové volební období. Všichni ostatní dosavadní členové představenstva AKAT byli znovu zvoleni do svých funkcí. Předseda představenstva Asociace bude zvolen na prvním zasedání nového představenstva. Představenstvo AKAT nyní tvoří: Jan Barta (ČSOB), Marek Belšan (Weinhold Legal), Jan D. Kabelka (ING Investment Management), Jan Troníček (HVB Bank), Radek Urban (Česká spořitelna), Jan Vedral (Conseq) a Filip Záhořík (Citibank).

Valná hromada AKAT přijala za řádné členy tyto společnosti:

  • Asociace fondů a asset managementu ČR,
  • Oberbank AG – pobočka Česká republika,
  • Volksbank CZ,
  • Sal. Oppenheim jr. & Cie, reprezentace Česká republika.

Za stálé partnery AKAT byly přijaty následující společnosti:

  • Creditinfo Czech Republic
  • Kocián Šolc Balaštík advokátní kancelář

Celkový počet společností sdružených v AKAT tak dosáhl počtu 46 právnických osob.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).