Hlavní navigace

86 % velkých firem poskytuje zaměstnancům penzijní připojištění

Podle průzkumu, který pro ING realizovala společnost Ogilvy Public Relations mezi nejvýznamnějšími firmami České republiky, využívá drtivá většina (93 %) velkých českých firem program zaměstnaneckých výhod. Nejčastějším zaměstnaneckým benefitem je příspěvek na stravování, který nabízí 97 % společností, na druhém místě se umístilo penzijní připojištění (86 % respondentů). Životní pojištění skončilo na osmém místě – nabízí ho 42 % firem zapojených do průzkumu.

Sdílet

„Péče o zaměstnance včetně poskytování zaměstnaneckých výhod je dnes součástí strategie většiny společností. Více než třetina respondentů našeho průzkumu uvádí jako jeden z přínosů poskytování employee benefits větší stabilizaci zaměstnanců. Přínosná je i daňová výhodnost, kterou zmiňuje 58 % společností. Je proto evidentní, že poskytování zaměstnaneckých výhod je prospěšné nejen pro zaměstnance, ale i pro zaměstnavatele,“ uvedl Jan Šíbal, ředitel ING Employee Benefits.

Podle údajů Asociace penzijních fondů se průměrná výše měsíčního příspěvku zaměstnavatele do penzijního připojištění zaměstnance rovná 461,75 Kč. Průměrná částka u smluv sjednaných u ING je o něco vyšší, odpovídá 633 Kč.

Přestože již v dnešní době nabízejí zaměstnavatelé svým zaměstnanců široké spektrum výhod, celých 53 % respondentů průzkumu má v plánu svou nabídku rozšířit.

„Našim zaměstnancům nabízíme penzijní připojištění a zvažujeme možnost poskytování i životního pojištění. Z daňového hlediska je to výhodné pro firmu i pro zaměstnance, navíc tím roste dobré jméno naší společnosti,“ uvedl jeden z respondentů průzkumu.

Mezi pojišťovnami na trhu daňově odečitatelného životního pojištění v České republice, na které přispívá zaměstnavatel, hraje ING nejvýznamnější roli. Podle údajů České asociace pojišťoven je téměř polovina (42 %) těchto smluv životního pojištění uzavřena u ING.

Kromě příspěvků na stravování a penzijní připojištění je dalším nejčastějším zaměstnaneckým benefitem možnost školení a kurzů (86 % respondentů) nebo příspěvek na sport, kulturu, zdraví, rekreaci a volný čas (78 %). Přesné výsledky průzkumu jsou patrné z grafu.

ING tabulka

Zdroj: Ogilvy PR, léto 2007

ING nabízí firmám komplexní program „ušitý na míru“, který zahrnuje širokou škálu výhod jak pro řadové zaměstnance tak pro vrcholový management. Pro firmy představuje zavedení takového programu kromě zvýšení loajality a motivace zaměstnanců díky daňovým úlevám také úsporu mzdových nákladů. Zaměstnanci získají výrazně lepší podmínky oproti uzavření smlouvy na individuální bázi. Současně obdrží finanční prostředky nad rámec běžné mzdy, které nejsou zatíženy odvody na zdravotní pojištění a sociální zabezpečení a daněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).