Hlavní navigace

60% nárůst zájmu o Půjčku na lepší bydlení

ČSOB v minulém měsíci zaznamenala o 60 % více poskytnutých Půjček na lepší bydlení než vloni. Půjčku si klienti sjednávají nejen na rekonstrukce, modernizace nebo na koupi bytu, ale i ve spojitosti s ekologickým bydlením. Téměř pětina všech nových účelových půjček na bydlení u ČSOB je na tzv. zelené účely. A to i přes to, že banka nabízí ČSOB Půjčku na lepší bydlení se zeleným účelem teprve čtyři měsíce.

Sdílet

Nejrychleji roste zájem o ekologické „zelené bydlení“

ČSOB svůj účelový úvěr na bydlení nedávno zjednodušila. Nyní mohou klienti začít rekonstruovat, upravovat byty, či stavět bazény a třeba i hloubit studny hned po podpisu smlouvy. Nemusí čekat na zálohové faktury. Peníze totiž na svůj účet dostanou ještě v den podpisu úvěrové smlouvy a na doložení účelu vynaložených peněz mají dalších šest měsíců. Do banky pak mohou přijít jen jednou najednou se všemi doklady. Vyšší zájem o naši Půjčku na lepší bydlení si vysvětlujeme i jejím administrativním zjednodušením.

Téměř pětina všech nových účelových půjček je na tzv. zelené účely. O naše půjčky na ekologické bydlení se zvýhodněnou úrokovou sazbou stále roste zájem. Každý měsíc přišlo zatím přibližně o 60 % více zájemců než v měsíci předchozím. Takže v říjnu přišlo skoro třikrát více klientů než v srpnu. A v listopadu další růst ještě čekáme, hodnotil Martin Eyberger, výkonný manažer segmentu Bydlení, úvěry a platební komfort ČSOB.

Prostřednictvím ČSOB lze rovněž přímo požádat o státní dotaci z programu Zelená úsporám. Každý může požádat o dotace na našich pobočkách. Pokud žadatelé potřebují na svůj projekt půjčit peníze, nabídneme jim pro jejich účely ten nejvýhodnější úvěr. Až klientům dotace na účet přijde, mohou až do její výše svůj úvěr předčasně splatit, dodává Martin Eyberger. Většina ze všech podávaných žádostí o státní dotace je zatím na výměnu kotlů, tepelná čerpadla nebo solárně termické kolektory, následuje oblast zateplování rodinných domů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).