Hlavní navigace

Již přes 5 000 lidí letos navštívilo zákulisí pražského letiště v rámci exkurzí a Letiště Praha je nyní navíc zařazeno mezi turistická známková místa

Pro zpestření prázdnin či dovolené připravilo Letiště Praha pro příznivce letecké dopravy atraktivní večerní prohlídku, která se uskuteční ve středu 13. srpna od 19 hodin. Radost v létě budou mít i sběratelé turistických známek, protože si kromě krásných zážitků z netradičního prostředí mezinárodního letiště mohou odnést i unikátní turistickou známku Letiště Praha.

Sdílet

„V rámci exkurzí pořádaných Letištěm Praha mají návštěvníci příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, která nejsou běžně dostupná. Uvidí provoz a shon na odbavovacích plochách, seznámí se s dráhovým systémem a dostanou se do těsné blízkosti letadel,“ uvedl Stanislav Zeman, výkonný ředitel pro Letecký obchod a řízení produktu Správy Letiště Praha.

Atmosféru dálek a cestování si mohou vychutnat zájemci všech věkových kategorií v rámci řádných i mimořádných exkurzích, které probíhají celoročně. V srpnu se kromě pravidelných prohlídek ve středu, čtvrtek a 1. a 3. neděli uskuteční několik mimořádných prázdninových prohlídek: 9. 8. od 10 hodin, 13. 8. večerní prohlídka od 19 hodin a poslední prázdninový týden je obohacen o termíny: 26. 8. od 10 hodin, 29. 8. od 10 a od 15 hodin a 31. 8. od 10 a od 14 hodin. Možnost samostatné návštěvy mají i mladší fandové, kteří se od 10 let mohou prohlídky účastnit bez doprovodu.

Nabídku netradiční prohlídky provozu pražského letiště již letos využilo přes 5 000 zájemců v rámci 200 realizovaných termínů. Tzv. individuální exkurze vítají jako tip na nedělní výlety zejména rodiny s dětmi z celé České republiky, ve všední dny letištěm procházejí hlavně zájemci důchodového věku a maminky s malými děti. Velký zájem je také o skupinové exkurze, které absolvují hlavně školy, a to od mateřských škol až po univerzity.

Co čeká na účastníky prohlídek Letiště Praha?

  • Fanoušky velkých letadel potěší zejména Boeing B747 přezdívaný Jumbo Jet, který je v Praze k vidění ve čtvrtek a v neděli dopoledne. Kromě toho v rámci dvouhodinové exkurze projdou účastníci hlavními provozy pražského letiště, včetně nejmodernější stanice Záchranné a požární služby v České republice.
  • Po skončení exkurze mohou její účastníci obohatit své zážitky procházkou výstavy fotografií Magický Himálaj, která je seznámí s životem a kulturou Nepálu, Indie, Tibetu a Bhútánu.
  • Vědomosti z leteckého provozu pak mohou doplnit v letištním muzeu, kde je kromě dobových dokumentů připravena také kopie historického letadla Avia BH 25, do kterého se mohou také posadit a představit si pocity tehdejších pasažérů.
  • Při individuálních exkurzích si mohou zájemci zakoupit turistickou známku č. 1607– Letiště Praha, jejíž cena je 25 Kč.

Obsah a termíny jednotlivých exkurzí, přihlášky a ceník najdou zájemci o exkurzi na Letišti Praha na www.prg.aero.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).