Hlavní navigace

5 milionů korun ušetřili zaměstnavatelé s Pojišťovnou České spořitelny

V prvním čtvrtletí letošního roku ušetřily firmy prostřednictvím životního pojištění od Pojišťovny České spořitelny 5 milionů korun. Pokud se totiž zaměstnavatel rozhodne vyplatit zaměstnanci část mzdy formou příspěvku na životní pojištění, neplatí z této částky sociální a zdravotní pojištění ani daň z příjmu. Středně velká firma se 100 zaměstnanci tak na mzdových nákladech může ročně ušetřit stovky tisíc korun.

Sdílet

Současná nepříznivá ekonomická situace nutí firmy hledat způsoby, jak snížit výdaje a uspořit nějaké finanční prostředky v rámci hospodaření podniku. Řešením mohou být příspěvky na životní pojištění, říká Mikuláš Duda, tiskový mluvčí Pojišťovny České spořitelny. Pokud se firma se 100 zaměstnanci rozhodne vyplácet z průměrné měsíční mzdy 20 000 korun každému zaměstnanci 500 korun formou životního pojištění, ušetří za rok 204 000 korun, dodává.

Zaměstnavatel může zaměstnanci přispívat na životní pojištění neomezenou částkou, která celá tvoří plný daňový náklad společnosti. Sociální a zdravotní pojištění se však za zaměstnance odvádí až z příspěvku nad 24 000 korun ročně.

Pro zaměstnance výhody končí při částce až 24 000 Kč (v součtu za příspěvky na životní a penzijní připojištění). Z částky nad 24 000 Kč již zaměstnanec musí odvést sociální, zdravotní pojištění i daň z příjmu. Pokud si však zaměstnanec platí část pojistného sám a jeho pojistka splňuje zákonem dané podmínky, může si navíc o výši takto zaplaceného pojistného snížit daňový základ až do výše 12 tis. Kč.

Většina zaměstnanců pojištěných u Pojišťovny České spořitelny volí flexibilní životní pojištění FLEXI. Jde o moderní spojení pojistného a spořicího produktu, který se dokáže flexibilně přizpůsobovat měnícím se požadavkům klienta vyvstávajícím během jeho života. U vložených prostředků navíc Pojišťovna České spořitelny garantuje růst kapitálové hodnoty 2,4 % p. a.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).