Hlavní navigace

450 000 klientů Pojišťovny České spořitelny ušetří na daních díky životnímu pojištění

[Tisková zpráva] Pojišťovna České spořitelny v uplynulých dnech rozeslala svým klientům více než 450 000 potvrzení o zaplaceném pojistném na životních pojistkách. Tato potvrzení mohou využít k uplatnění nároku na slevu na dani z příjmů.

Sdílet

Počet rozeslaných potvrzení o zaplaceném pojistném stoupl oproti minulému roku o více než 50 000. „Ve srovnání s loňským rokem jsme zaznamenali výrazný nárůst počtu rozesílaných potvrzení, což svědčí o tom, že stále více lidí nejen životní pojistky uzavírá, ale využívá také jejich daňové zvýhodnění,“ uvedl Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny. Část zaplaceného pojistného je možné použít ke snížení základu daně z příjmu. Maximální výše odpočtu je 12 000 korun, klient tedy může ušetřit až 1800 korun ročně na daních. „Průměrná výše částky oproti roku 2009 nepatrně vzrostla na 3084 korun, je tedy zřejmé, že většina klientů možnost slevy na dani nevyužívá naplno,“ dodává Petr Procházka.

Možnost odečíst si část zaplaceného pojistného od základu daně z příjmů mají fyzické osoby, které splňují zákonem dané podmínky, přičemž maximální výše odpočtu je pro fyzickou osobu stanovena na 12 000 korun ročně:

•    ve smlouvě je sjednána výplata pojistného plnění nejdříve v kalendářním roce, v jehož průběhu dosáhne pojištěná osoba věku 60 let;

•    pojistné uhrazené na riziko „dožití“ nebo na riziko „smrti nebo dožití“;

•    pojištění je sjednáno minimálně na dobu 5 let;

•    pojistník je totožný s pojištěnou osobou;

Na smlouvu, která splňuje podmínky zákona o daních z příjmů, může přispívat zaměstnavatel. Tento příspěvek na životní pojištění je osvobozen od plateb sociálního a zdravotního pojištění až do částky 24 000 korun ročně. Tato částka platí dohromady na všechny příspěvky zaměstnavatele za životní pojištění a penzijní připojištění.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).