Hlavní navigace

IV. ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2008

Poslední tři dny hlasování zbývají v prvním kole IV. ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Připomínáme, že v 1. ročníku návštěvníci webu zcela suverénně zvolili za vítěze poplatek za příchozí platbu. Ve 2. ročníku pak zvítězil poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. Loni to byl poplatek za vedení běžného účtu. Pro 4. ročník ankety jsme nezařadili vítěze předchozích tří ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky.

Sdílet

IV. ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2008: Poslední tři dny hlasování

Odkaz pro hlasování:
http://www.bankovnipoplatky.com/…platek-2008/

Do finálového kole postoupí prvních pět nejabsurdnějších bankovních poplatků. Do dnešního dne se ankety účastnilo více než 25,5 tisíc hlasujících, kteří si mohli vybrat z patnácti nejméně pochopitelných poplatků. Zatím to vypadá, že největší šanci na úspěch mají poplatky za kreditní operace na účtu klienta – poplatek za nadměrný vklad (přes 32% hlasů), poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet (14,5%) a poplatek za připsání úroku (13,5%).

Velmi kritizovaný poplatek za vedení hypotečního účtu je zatím v poli poražených (2%). Černým koněm by se ve finálovém kole mohl stát poplatek za předčasně splacený úvěr (téměř 7%). Zcela bez zájmu a na posledním místě zůstává poplatek za autorizační/in­formační sms (kolem 1% hlasů). Anketa s sebou přinesla i celou řadu zajímavých a málo uvěřitelných situací, které bankovní klienti zažili:

Za vyplnění specifického symbolu, což bylo výslovné přání školní jídelny, aby vůbec mohla být platba správně přiřazena, jsem musel v KB zaplatit nový poplatek ve výši 50 Kč, píše Pavel.

Chtěl jsem poslat kamarádovi 1200 Kč na přepážce České spořitelny vkladem v hotovosti na jeho účet u téže společnosti. Aby platbu ode mě poznal, chtěl jsem, aby pracovnice jako variabilní symbol uvedla mé jméno. Dostalo se mi odpovědi, že za vložení variabilního symbolu se účtuje poplatek 45 Kč, takže jsem zaplatil 1245 Kč a naštvaně odešel!, napsal Patrik.

Jak napsala Iveta o poplatku za vedení „zmrazeného“ účtu: Až na základě úmrtního listu, byl účet zmrazen. Ale vzhledem k tomu, že ještě za 2 měsíce po jeho smrti, nebylo vyřízeno dědické řízení, stále chodily poplatky za vedení již zmrazeného účtu a nejabsurdnější bylo, že přišel i poplatek za zaslání sms zprávy. Šlo sice pouze o 5 Kč, ale sms stále zasílali na již neexistující telefon, protože nikdo k jeho účtu neměl přístup, aby službu zrušil.

Paní Štěpánková upozorňuje na kuriózní situaci: „V případě, že dáte ČSOB v hotovosti měsíčně více jak 1.milion Kč, tak vám napočte příplatek ve výši 0,1% z částky. K tomu není co dodat“.

Klient, který se podepsal jako Rýpak napsal svou zkušenost s převodem peněz do zahraničí: Při převodu vyššího obnosu EUR na mé konto mne velmi nepříjemně překvapil poplatek nazvaný Poplatek ČSOB/Fee CSOB platební titul 950! Ptám se, za co onu částku účtují! A proč v % výši? Chápal bych pevný poplatek stanovený ceníkem, ale je snad jedno zda se bude týkat připsání 1 000 nebo 10 000. Těch pár nul navíc by asi nemělo znamenat rozdíl mezi 0,4 EUR za první částku a 39,05 EUR za částku druhou?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).