Hlavní navigace

Pozor! 2. ročník celostátní Soutěže Finanční gramotnost zahájen

[Tisková zpráva] Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlásilo ve Věstníku MŠMT ČR pod č. j. 13 595/2010–51 již 2. ročník celostátní soutěže pod. č. A/37 s názvem „Finanční gramotnost“ ve školním roce 2010 / 2011.

Sdílet

Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol (I. kategorie ZŠ) a všech typů středních škol (II. kategorie SŠ) v oblasti teoretických a praktických znalostí v oblasti finanční gramotnosti.

Dnem 18. 1. 2011 byla zahájena školní kola.  Už v této chvíli je do soutěže přihlášeno přes 300 škol. Zájem o soutěž je obrovský. Žáci se prostřednictvím soutěže budou více orientovat v problematice peněz, domácích rozpočtů, ochrany spotřebitelů, cen a dalších. Finančně gramotný žák bude schopen odpovědně spravovat svůj osobní rozpočet, orientovat se ve finančních záležitostech a bude se umět bránit i předlužení.

Prvního ročníku „Soutěže Finanční gramotnost“ se zúčastnilo téměř 25.000 žáků. Soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti. Dalším přínosem soutěže je vzájemná spolupráce učitelů, předávání si zkušeností při zavádění finančního vzdělávání žáků ZŠ a SŠ nejen na školách, ale i v rámci volnočasových aktivit.

Finanční gramotnost je věčné téma, nezbytné k orientaci v dnešním světe a k pochopení reforem. Chcete se orientovat i Vy a navíc vyhrát věcné ceny? Neváhejte a zapojte se do soutěže ještě dnes!

Více na našich stránkách www.fgsoutez.cz .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).