Hlavní navigace

1. kolo ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek vrcholí. HLASUJTE!

[Tisková zpráva] Tradiční anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek pomalu ale jistě míří do finále, přesněji do únorového finálového kola. Do konce ledna mají nespokojení bankovní klienti ovlivnit podobu pěti nejabsurdnějších poplatků, které se v únorovém finále definitivně poperou o titul „NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK ROKU 2011“.

Sdílet

A že je zas z čeho vybírat! Jako každým rokem, i letos nespokojení bankovní klienti z řad čtenářů webu www.bankovnipo­platky.com při nominačním kole ukázali, že mají o sazebnících českých bank přehled a že v nich, bohužel, i nadále zůstávají cenové perly z říše Absurdistán. Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení)? Poplatek za vedení platební karty? Poplatek za předčasně splacený úvěr? Poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru? Poplatek za účetní položku? A je toho, bohužel, mnohem více. Na řadu skvělých nápadů z nominačního kola se jen těsně nedostalo… Do 1. kola postoupilo 15 poplatků, které představují kombinaci finálových (nevítězných) poplatků z minulého ročníku a projev vůle čtenářů z letošního nominačního kola. Z této patnáctky pak 31. ledna ve 23:59:59 pět „nejoblíbenějších“ proklouzne do finálového kola.

.

OVLIVNIT PODOBU FINÁLOVÉHO KOLA MŮŽETE VELMI JEDNODUŠE ZDE!

.

A jak zatím vypadá průběžné hlasování (k 24. 1. 2012)? Přes 14 tisíc hlasů určilo, že v popředí je prozatím „poplatek za předčasně splacený úvěr“ (25,72 % hlasů), který si drží vcelku vysoký náskok před „poplatkem za zjištění zůstatku přes bankomat“ (16,98 %) a „poplatkem za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou“ (8,79 %). Do finále by se v tuto chvíli dostaly i poplatky „za vedení účtu zemřelého klienta po dobu dědického řízení“ (6,39 % hlasů) a „za vložení dalších údajů do příkazu k úhradě, např. variabilního či specifického symbolu“ (6,19 %). Rozdíly v počtu hlasů mezi dalšími nominovanými poplatky však nejsou velké a pořadí se mlže změnit! Proto využijte možnosti na tuto unikátní zpětnou vazbu vůči bankám a dejte jim vědět, co vám v sazebnících vadí. Tak jako každým rokem pak banky za všechny hlasující budeme s výsledkem konfrontovat. A možná že tak jako v uplynulých ročnících některá z bank nejabsurdnější poplatek ze svého sazebníku odstraní!

.

HLASUJTE V ANKETĚ A VYBERTE SVÉHO POPLATKOVÉHO FAVORITA!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).