Hlavní navigace

Seriál Elektronické platební systémy

Šestidílný seriál o elektronických platebních systémech.

ePeníze - máme je všichni?

Slyšeli jste nebo viděli před pár lety někde slovo ePeníze, ale říkali jste si, že to je jen záblesk ve tmě a že tyto "nové" peníze nemají budoucnost? Počátkem devadesátých let si zasloužily tolik pozornosti a dnes se o nich téměř nemluví. Možná je používáte a ani o tom nevíte!

Doba čtení: 4 minuty

Platit z mobilu jde stále snadněji

Koupit si Coca Colu z automatu nebo lístek do kina a zaplatit pomocí mobilu? Dnes už to není žádný problém. Zájem o mobilní telefony jako o autentizační a platební zařízení se neustále zvětšuje. Výhoda placení zboží a služeb prostřednictvím mobilních telefonů je v dostupnosti a jednoduchém použití.

Doba čtení: 6 minut

Mikroplatby - jsou nezbytné?

Jsou mikroplatby pro internetový trh nezbytné? Zdá se, že ano, což ukazují například s m-platbami mobilní operátoři, kteří mají "čuch na peníze". Zájem o ně mají poskytovatelé služeb, kteří se neustále ptají, jak mají přijímat platby. Proč se mikroplatební systémy nedočkaly většího rozšíření?

Platební karta - jakou vybrat?

Přemýšlíte nad tím, kterou platební kartu si pořídit? V nabídkách bank jich je celá řada - embosovaná, s magnetickým proužkem, čipová, internetová... Od roku 2005 by každá platební karta používaná v Evropě měla být čipová standardu EMV. Máme se na to jako klienti ohlížet?

Doba čtení: 7 minut

Je elektronické placení bezpečné?

Existuje celá řada elektronických platebních systémů. Některé si jsou více a některé méně podobné, všechny by však měly splňovat určité bezpečnostní požadavky. Jak se liší jednotlivé systémy a požadavky, které jsou na ně z hlediska bezpečnosti kladeny?

Doba čtení: 5 minut

Jak platit elektronicky?

Chcete používat elektronické platební systémy a nemáte o nich dostatečný přehled, či si jen nedovedete vybrat ten správný? Bojíte se posílat své peníze elektronickou cestou? Na tyto a další podobné otázky naleznete odpověď v novém seriálu, který začne počínaje dneškem vycházet na Měšci.

Doba čtení: 3 minuty