Hlavní navigace

Jak zlepšit pověst Vaší firmy u občanů, veřejné správy i obchodních partnerů?

Úspěch se již dávno neměří jen výší zisku nebo dividendy. Svět po krizi chce od firem více: aby byly dobrými sousedy, zaměstnavateli a aby prospívaly společnosti.

Sdílet

Velké firmy již dávno pochopily, že musí obhájit svoji existenci nejen jako zdroje peněz pro akcionáře, ale především jako společensky přínosného subjektu. Proto již několik let dominuje komunikaci a prezentacím těchto firem fenomén CSR – Společenské odpovědnosti organizací.

Ve světě se výrazně mění přístupy moderního managementu. Čím dál více je zřejmé, že veřejnost vnímá firmy nejen jako dodavatele výrobků a služeb, ale posuzuje i jejich vliv na místní komunitu a jejich ochotu spolupodílet se na řešení problémů udržitelného rozvoje, vysvětluje JUDr. Robert Szurman, předseda Rady kvality ČR Prioritní už není jen okamžitá maximalizace zisku, nýbrž i jeho dosahovaní v dlouhodobé perspektivě. A to je možné jen s dobře propracovanou strategií společenské odpovědnosti.

CSR se stává jednou z klíčových položek konkurenceschop­nosti a patří k nejvíce komunikovaným aktivitám firem. Zákazníci ve vyspělých zemích silně vnímají její význam a proto výrazně ovlivňuje i jejich nákupní preference. Dá se předpokládat, že se tento trend velmi brzy projeví i u nás.

Tento vývoj reflektuje i Rada kvality ČR a proto s podporou MPO přináší podnikatelům nový program – Národní cenu za společenskou odpovědnost organizací. Jedná se o výzvu pro organizace, které nad rámec stanovených legislativních požadavků realizují aktivity, které jsou prospěšné nejen pro ně samé, ale i pro jejich zaměstnance, obchodní partnery i širokou veřejnost.

Model hodnocení CSR v rámci Národní ceny se odvíjí od platných mezinárodních standardů. Vítěz Národní ceny za společenskou odpovědnost je schopen plnit i kriteria Evropské ceny za společenskou odpovědnost i získat auditorské osvědčení podle standardu GRI, který je v současné době celosvětově uznávaným prestižním oceněním konceptu společenské odpovědnosti.

Více informací na: www.narodnice­na.cz.

Národní cena kvality

Národní ceny kvality jsou každoročně předávány ve slavnostním prostředí Španělského sálu za účasti předsedy vlády.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).