Hlavní navigace

Zateplení objektu – řešení pro snížení nákladů na vytápění

Otázku spojenou s náklady na vytápění objektu řeší každoročně většina z nás. Interaktivní expozice v Centru energetického poradenství PRE s týmem energetických poradců je výraznou pomocí v orientaci v problematice tepelných ztrát objektu (místnosti) a v efektivních krocích k úsporám.

Sdílet

Část expozice, která je věnována tepelným ztrátám je nejdynamičtěji se rozvíjející v Centru a v současné době je zde možné nalézt:

Interaktivní aplikace Tepelné ztráty

Pomocí této aplikace si můžete sami nasimulovat parametry Vašeho objektu, které jsou rozděleny do 4 základních skupin: rodinný dům, řadový rodinný dům, bytový dům a panelový dům. Po zadání přibližného období výstavby dojde k automatickému přednastavení parametrů složení obvodového pláště budovy. Totéž lze obdobným způsobem zadat i u okenních systémů. Pro odborníky, kteří si dovedou sami poskládat jednotlivé vrstvy pláště, je určeno tzv. pokročilé nastavení.

Aplikace je uživatelsky přívětivá a velmi intuitivní, tzn. že i naprostý laik pomocí ní zjistí, kolik ušetří na provozních nákladech za vytápění objektu. Hlavními výstupy z aplikace jsou náklady na opatření, roční úspora a doba návratnosti. Výsledky si lze poslat přímo z dotykové obrazovky na zadaný e-mail (pozn. v současné době aplikace běží v režimu testovacího provozu, dochází k odladění systému, ostrý provoz je plánován v nejbližší době).

Aplikace je ještě doplněna expozicí okenních systémů, ve které si v řezech návštěvníci mohou prohlédnout plastová, dřevěná a kovová okna v kombinaci s různými typy zasklení. Každý řez má svůj katalogový list, ve kterém se návštěvníci dozví detailní technickou specifikaci. Součástí expozice je i prezentace k tematice tepelných ztrát pro odborníky i pro laiky a stavebníky. 

Návštěvníci Centra energetického poradenství PRE si navíc mohou bezplatně odnést publikaci Výměna oken: Rady, tipy, informace, ve které naleznou užitečné informace k dané problematice.

Kalkulačka tepelných ztrát

Orientační výpočet tepelných ztrát objektu a návrh elektrického topného zdroje je nejnavštěvovanější kalkulačkou na našich webových stránkách Energetický poradce PRE. Jedná se o jednoduchý a přehledný výpočtový program ve formě dotazníku, do kterého vyplníte technická data o stavebních konstrukcích. Nemáte-li k dispozici dostatek technických informací o skladbě stavebních konstrukcí svého obydlí, můžete využít automatickou nabídku programu, která podle roku výstavby sama orientačně určí tepelnou propustnost zadaných stavebních konstrukcí. Výsledky výpočtů můžete následně bezplatně konzultovat s odbornými poradci v Centru energetického poradenství PRE, kde Vám případně pomohou i s výběrem vhodného topného zdroje.

Závěr

Problematika tepelných ztrát je velmi široká, a jelikož počet dotazů stále roste, věnujeme jí v Centru energetického poradenství PRE zvýšenou pozornost. Vzhledem k její popularitě se můžete i v budoucnu těšit na náš inovativní přístup k Vaší plné spokojenosti.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Centrum energetického poradenství PRE
Jungmannova 28 (palác TeTa), Praha 1
Tel.: 267 055 555 (volba č. 3)
E-mail: poradce@pre.cz
www.energetic­kyporadce.cz
www.facebook.com/e­nergetickyporad­ce 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).