Hlavní navigace

Zamrzly Vám peníze v pohledávkách? Potřebujete factoring!

Pokud Vaše firma prodává své výrobky, zboží nebo služby na faktury s odloženou splatností bonitním odběratelům, nemusíte už řešit žádné problémy s neuhrazenými pohledávkami nebo nedostatkem financí na provoz Vaší firmy.

Sdílet

Využijte factoring Bibby Financial Services!

Factoring není nijak komplikovaný. Je to služba, vhodná pro každou společnost, obchodní i výrobní, která potřebuje získat rychlý přístup ke svým penězům, vázaným v neuhrazených fakturách. 

Factoring je založený na postupování pohledávek, které firmě vznikají z dodávek zboží a služeb odběratelům. Pohledávky jsou předávány (postupovány) factoringové firmě před termínem jejich splatnosti.

Problematika splatnosti a úhrad faktur nabývá aktuálnosti ve většině odvětví, prudký nárůst poptávky po službách factoringu je zaznamenáván ze strany průmyslově výrobních firem. Odběratelé výrobních firem jsou dnes pod tlakem svých zákazníků, kteří rovněž čelí extrémně dlouhým splatnostem a mají snahu tento problém přenášet na výrobu.

Na druhé straně i výrobní firmy mají výdaje, které musí pravidelně hradit: materiál, leasing, mzdy a mnohé další náklady. Tím dochází k časovému posunu cash-flow, který může firmu dočasně ochromit a z dlouhodobého hlediska i existenčně ohrozit. 

Pokud se firma potýká s problémy spojenými s nedostatkem provozního kapitálu, i zde se nabízí factoring jako vhodné řešení. Pomocí factoringu jsou firmy schopné uvolnit peníze, které mají vázané v pohledávkách, a použít je tam, kde právě potřebují, ať již se jedná o uhrazení závazků vůči dodavatelům s možností vyjednat si slevu za okamžitou platbu nebo na nákup dalších vstupů, které firmě pomohou zvýšit obrat a zisk.

Co všechno se skrývá pod slovem factoring? V podstatě komplexní správa vydaných faktur-pohledávek. Cílem je, aby klient dodával své výrobky, zboží a služby, a factoringová společnost zajišťuje, aby dostal řádně a včas zaplaceno. Přebírá péči nejen o úhradu faktur, ale také o jejich pojištění a řešení inkasa plateb.

http://www.bib­byfinancialser­vices.cz/

.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).