Hlavní navigace

Zaměstnanci Komerční banky sázeli v rámci odstraňování škod po orkánu Kyrill stromy na Šumavě

Dobrovolníci z řad zaměstnanců Komerční banky sázeli nové stromy a uklízeli klestí na plochách, které poškodil v lednu letošního roku orkán Kyrill. Svou prací navázali na finanční dar, který věnovala Správě Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava bezprostředně po řádění orkánu Nadace KB Jistota.

Sdílet

„Nadace KB Jistota dlouhodobě podporuje spoluobčany v tísni a pomáhá v oblastech, kde došlo k vážným přírodním katastrofám. Jsem velmi rád, že naše aktivity nekončí pouhým předáním šeku, ale že hodnoty společenské odpovědnosti a solidarity sdílejí také zaměstnanci Komerční banky,“ uvedl předseda správní rady nadace Jaroslav Říšský.

Sobotní dobrovolné brigády v Národním parku Šumava se zúčastnilo 113 zaměstnanců Komerční banky. Na úpatí hory Přilba nedaleko Vimperku se jim podařilo odklidit z poškozených míst přibližně 500 kubických metrů klestí a vysadit na uklizené plochy 170 javorů, které poškozené plochy lesa zpevní proti dalším polomům. „Velký dík patří také rodinným příslužníkům zaměstnanců KB, kteří přidali ruku k dílu. Věřím, že si krásná Šumava naši pomoc zaslouží,“ dodal Jaroslav Říšský.

Na pomoc šumavským lesům přijeli zaměstnanci Komerční banky z Prahy, Jihočeského kraje, Středočeského kraje, Plzeňského a Karlovarského a Libereckého kraje. Stejná akce, během které budou zasazeny na území NP a CHKO Šumava další stromy pořízené z prostředků věnovaných Nadací KB Jistota, je naplánována na září letošního roku.

Orkán Kyrill postihl území České republiky 18. a 19. ledna letošního roku. Bezprostředně poté, 5. února 2007, předal ve Vimperku předseda správní rady Nadace KB Jistota zástupcům NP a CHKO Šumava šek na dvoumilionový dar určený na odstraňování škod, které orkán na území Šumavy způsobil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).