Hlavní navigace

Zákaznici zvolili nejdoporučovanějším dodavatelem energií MND, Moravské naftové doly

Komerční sdělení  Autor: MND
Trh s dodavateli energií je stále pro mnoho lidí komplikovaný a výběr správného dodavatele, u kterého budou spokojeni, vnímají jako složitý proces.

Sdílet

V článku přinášíme výsledky průzkumu „Spokojenost s dodavateli energií“, které zveřejnila na začátku roku 2021 agentura STEM/MARK. Mohly by vám rozhodování zjednodušit.

V průzkumu zákazníci hodnotili spokojenost se svým dodavatelem energií a také to, zda by ho doporučili svým přátelům a známým. A koho zákazníci zvolili jako nejvíce doporučovaného? Vítězem se staly MND, Moravské naftové doly.

Graf ukazuje pořadí dodavatelů energií včetně uvedení průměru celého odvětví.


Zdroj: STEM/MARK, NPS studie, 1/2021

Výzkum byl proveden na vzorku 2 223 českých domácností. Agentura STEM/MARK v něm využila metodu NPS (Net Promoter Score). Ta vyhodnocuje míru, s jakou by respondent doporučil přátelům nebo známým svého dodavatele. Hodnota NPS nabývá rozpětí mezi 100 a −100. Čím blíže je 100, tím více zákazníci danou firmu doporučují, a naopak.

Z výsledků vyplynulo, že získat od zákazníků doporučení je v energetice velmi obtížné. Průměr celého odvětví totiž dosáhl hodnoty 11. I přesto se podařilo vítězi MND dosáhnout velmi nadprůměrného výsledku s hodnotou 35 v porovnání se zákazníky jiných dodavatelů.

Dlouhodobá výhodnost, férové podmínky, jednoduché a srozumitelné dokumenty

U některých dodavatelů končí komunikace se zákazníkem při podpisu smlouvy. MND, Moravské naftové doly jdou jiným směrem. V případě, že mají zákazníci jakékoliv dotazy, mohou využít bezplatnou zákaznickou linku 800 400 500, která je dostupná sedm dní v týdnu od 8 do 20 hodin. Na ní si mohou požádat o pomoc například s převodem energií v důsledků stěhování či dalších životních situací, nebo o nezávaznou kalkulaci, kterou jim operátor vypracuje zdarma. 

Svým zákazníkům MND hlídají ceny plynu a elektřiny tak, aby jim zůstaly výhodné dlouhodobě. Navíc Plyn z první ruky získávají zákazníci přímo od těžaře, bez zbytečných prostředníků, automaticky s 6% slevou jako prémií za věrnost.

A jak je to se smlouvou? U MND ji nemusíte složitě luštit. Vše je srozumitelně popsáno na jedné stránce. Každému je tak hned od počátku jasné, jaké jsou podmínky spolupráce. Všechny dokumenty pak u MND můžete podepsat online odkudkoliv přes mobil nebo počítač. Za sjednání online navíc můžete získat slevu až 1 000 Kč.

Se změnou dodavatele mohou zákazníci do svého rozpočtu přinést až tisíce korun ročně. Navíc letní období je nejvhodnější dobou pro změnu dodavatele, která trvá v průměru 3 až 4 měsíce. Šetřit tak můžete už další topnou sezónu, a třeba právě s MND, které se zdají být sázkou na jistotu správné volby dodavatele energií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).