Hlavní navigace

Zajímavé investiční příležitosti jsou až překvapivě blízko

Mnoho investorů hledá při současných minimálních úrokových sazbách příležitost pro zajímavější zhodnocení úspor. A přitom pro jednu z těch nejzajímavějších nemusíme jezdit daleko.

Sdílet

Stačí se porozhlédnout v regionu střední Evropy. Středoevropské akciové trhy sice v posledních letech stagnovaly, ale z delšího pohledu předvedly více než přesvědčivý růst. A mají dobrý důvod v tom pokračovat díky silnému oživení ekonomik v středoevropském regionu. Zároveň se nebavíme o nepoznaném novém trhu, střední Evropa nabízí akcie časem prověřených firem poskytující jak stabilitu, tak potenciál výnosu.

 

NN (L) International Czech Equity v číslech

•    18 let historie*
•    Objem spravovaných aktiv: přes 7 mld. CZK*
•    Od založení fondu průměrný výnos 6,5 % ročně (27.10.1997)
•    Přes 50 % akcií je obchodovaných na Pražské burze
•    Přibližně 70 akcií v portfoliu fondu -  především velké, kvalitní společnosti

Zdroj: NN IP, data k 31.7.2015

 

Díky fondu NN (L) International Czech Equity jsou výnosy středoevropských akciových trhů dostupné i drobným investorům. Jde o nejstarší a největší podílový fond se zaměřením na tento region. Fond investuje přes polovinu svého majetku do akcií společností obchodovaných na Pražské burze, tedy do titulů, které český investor dobře zná. Zbylou část portfolia pak umisťuje do akcií kotovaných především na burzách v Polsku, Maďarsku a Rumunsku a případně i v dalších zemích střední a východní Evropy. Investovat do tohoto fondu lze již od 500 Kč měsíčně.

Více informací naleznete na https://www.nnip.com/priva­te/CZ/cs/site/ce

Igor Müller

portfolio manažer NN Investment Partners
- zkušenosti na akciových trzích od roku 2003
- v NN IP od roku 2013
- dříve pracoval jako finanční analytik ve společnosti Wood&Company, působil také jako novinář Bloomberg News, kde monitoroval dění na kapitálových trzích CEE
- zodpovědný za správu fondů NN (L) International Czech Equity, NN (L) International Romanian Equity a NN (L) International Converging Equity

 

Právní upozornění: Tento dokument má pouze informační charakter, nejedná se o nabídku ke koupi cenných papírů, jeho text není právně závazný a nesmí být použit za účelem prodeje investic nebo upisování cenných papírů v zemích, kde je to zakázáno příslušnými orgány nebo právními předpisy, a proto by si investoři měli sami získat informace o případných registračních či ohlašovacích povinnostech ve vztahu k zamýšleným investicím v rámci své jurisdikce. Za ztrátu, která by mohla čtenáři případně vzniknout použitím informací uvedených v tomto dokumentu, nenese NN Investment Partners C.R., a. s. žádnou zodpovědnost. S investováním jsou spojena některá rizika. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost investované částky. Upozorňujeme také na možné kolísání výnosů z důvodů výkyvů měnového kurzu. Všechny důležité informace a dokumenty týkající se zmiňovaných fondů, včetně souvisejících rizik, jsou k dispozici na www.nnfondy.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).