Hlavní navigace

WPB Capital: Spoření na penzi s výnosem až 4,55 % p.a.

Spoření na penzi bez státní podpory, ale přesto s větším ziskem? Ano, i to je možné! Vkladové produkty finanční instituce WPB Capital stále více lákají jako výhodná alternativa místo penzijního připojištění, které ne ve všech případech může patřit mezi efektivní.

Sdílet

Ze všech stran je veřejnost bombardována informacemi o nutnosti spoření si na vlastní penzi. Nejčastěji je v kontextu tohoto logicky zmiňované penzijní připojištění. Jeho výhodnost je přitom stavěna především na možnosti získat státní podporu. O celkové výhodnosti tohoto spořicího produktu se už ale příliš velká diskuze nevede. Jaká je realita, ukázala nedávná analýza serveru Aktuálně.cz, která zjistila, že výkonnost penzijních fondů se za uplynulých pět let pohybovala mezi 1,35 až 3,1 %. Jen pro rychlé srovnání, pokud by finanční prostředky byly uložené například do WPB Capital na jejich, spořicí účet, získali byste dnes možnost, zúročit své finance standardně až o 3,7 % p.a., a to už při vkladu 20 000 Kč s výpovědní lhůtou pět let. Pokud byste uložili u WPB Capital ještě více, máte šanci získat u spořicího účtu s pětiletou výpovědní lhůtou dokonce až 4,35 % p.a. WPB Capital navíc v těchto dnech svůj spořicí účet ještě zvýhodnilo. Pokud si do 15. 4. stihnete založit spořicí účet s minimální délkou výpovědní lhůty 3 roky, získáte automaticky bonus v podobě úrokové sazby zvýhodněné o dalších 0,2 % p.a. platný až do konce roku 2012. Spořicí účet WPB Capital tak aktuálně nabízí zhodnocení vkladů ve výši až 4,55 % p.a. Více o aktuální akce zde.

Jako forma pravidelného měsíčního spoření v řádech stokorun měsíčně asi WPB Capital v porovnání s penzijním připojištěním prozatím příliš efektivní není. I proto je WPB Capital přístavem především pro střadatele, kteří preferují výhodné a bezpečné zhodnocení svých již naspořených finančních prostředků. V poslední době tam nejčastěji míří klienti, kterým skončilo stavební spoření, řada klientů využívá vkladové produkty WPB Capital jako bezpečnou variantu, která jim z dlouhodobého pohledu zhodnocuje na důchod již naspořené finance. V těchto případech klienti nejčastěji sahají po tříletých nebo pětiletých termínovaných vkladech a spořicích účtech. U termínovaných vkladů je přitom nejvíce lákavá šance získat garantovaný výnos, který činí až 4,25 % p.a. Jistou nevýhodou je, že u tohoto produktu není možnost přikládat v průběhu doby trvání další finanční prostředky. Tuhle šanci ovšem ve WPB Capital nabízí právě u spořicího účtu, který navíc v porovnání s termínovaným vkladem nabízí i vyšší zhodnocení a který je dokonce v aktuální akci nabízený s úrokovou sazbou zvýhodněnou o 0,2 % p.a.

Porovnáním klasického penzijního připojištění a vkladových produktů WPB Capital zjistíme i jiné nemalé rozdíly, které hrají ve prospěch zmíněné finanční instituce. Pokud zůstaneme ještě na chvíli u výnosnosti, budou se muset např. klienti využívající penzijního připojištění smířit s faktem, že po reformách, které jsou spojené s úpravami celého systému spoření na penzi, pro ně v některých případech (řeč je především o tzv. třetím pilíři) přichází konec garance nezáporného zhodnocení. To znamená, že by se klienti nových fondů měli připravit také na možnost, že se jejich finanční prostředky mohou dokonce i znehodnotit. WPB Capital přitom u svého termínovaného vkladu nabízí zhodnocení, které garantuje po celou dobu vkladu. Pokud tedy aktuálně uzavřete s WPB Capital pětiletý termínovaný vklad, po celou dobu vkladu máte garantovaný výnos až 4,25 % p.a. 

Pomineme-li výnosnost, která především u vyšších částek hraje výrazně ve prospěch WPB Capital, je zde další faktor, který nabádá k přiklonění se na stranu WPB Capital, a to srozumitelnost samotných finančních produktů. Zatímco penzijní připojištění, díky aktuálním reformám, prochází takovými změnami, že se v současném nastavení ztrácí většina laické veřejnosti, vkladové produkty WPB Capital sází na maximální jednoduchost a srozumitelnost. Vyberete si délku spoření od 1 měsíce až po 5 let, jeden ze čtyř nabízených produktů a uložíte minimálně 20 tisíc Kč. Po uplynutí smlouvy si pak jen rozhodnete, jestli budete chtít ve spoření pokračovat nebo jestli si své finanční prostředky vyberete i s nadstandardním úrokem, který jste získali. Na webových stránkách WPB Capital máte možnost vypočítat si svůj případný výnos v jejich kalkulačce.

WPB Capital bylo založeno v roce 1999 a od svého vzniku klade důraz na rychlost, flexibilitu a individuální přístup ke svým klientům. Garantem ochrany vkladů střadatelů WPB Capital je Fond pojištění vkladů, jehož činnost je upravena zákonem o bankách. Vklady u WPB Capital včetně úroků jsou pojištěny ve výši 100 %, maximálně do částky 100 000 eur a podléhají stejnému režimu ochrany vkladů jako v bankovním sektoru. Dohled nad činností WPB Capital, stejně jako nad všemi ostatními finančními institucemi, vykonává Česká národní banka. Možnost založit nový vkladový produkt nabízí WPB Capital online prostřednictvím svých webových stránek, nebo osobně na své pražské pobočce v Paláci Edison poblíž Jindřišské věže v Praze 1 (Jeruzalémská 1321/2). Více informací lze také získat na bezplatné telefonní lince 800 345 345. 

Nejdůležitější vlastnosti spořicího účtu od WPB Capital, spořitelní družstvo:

  • minimální vklad 20 000 Kč
  • výpovědní lhůta 6 měsíců až 5 let
  • úroková sazba 2,15 % p.a. až 4,55 % p.a.
  • úroky jsou připisovány měsíčně

Přehled vkladových produktů WPB Capital: 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).