Hlavní navigace

Vyvarujte se směny hotovosti na ulici mimo směnárnu!

Rádi bychom varovali všechny klienty směnárny Exchange s.r.o., ale i ostatní návštěvníky jiných směnáren, před podvodnými praktikami, které se v poslední době množí v centru Prahy.

Sdílet

Bohužel se stále častěji setkáváme s případy, kdy zpravidla cizí občané, často se silným cizojazyčným přízvukem, oslovují klienty a přesvědčují je, aby se „nenechali ošidit“ v kamenné směnárně, kde jim prý hrozí až 25% poplatky. Pokud se jim podaří důvěřivého jedince přesvědčit, připomíná výměna spíše tzv. ruskou ruletu. Bohužel pomyslným výstřelem je spokojený klient. Drtivá většina „klientů“ později zjistí nepříjemnou skutečnost, že naletěla podvodníkům.

V současné době společnost Exchange s.r.o. úzce spolupracujeme s Policií ČR na eliminaci tohoto problému. Než se nám podaří zmiňované praktiky omezit, je jedinou účinnou cestou důrazně podobné nabídky odmítat, případně pohrozit, že zavoláte policistu. Žádný z našich klientů se naštěstí nesetkal s agresivitou ze strany těchto osob, protože setkání s úřední osobu je to poslední, o co podvodníci stojí.

Stali jste se obětí kriminální činnosti?

Každé místo, kde se vyskytuje větší koncentrace kapitálu, bohužel přitahuje i osoby, jejichž úmysly nelze nazvat čistými. Týká se to i směnáren a ač většinu z těchto nekalých elementů odradí bezpečností opatření a relativně častý pohyb policistů v okolí směnárny, čas od času se na nás obrátí klient s prosbou o pomoc v situaci, kdy došlo k poškození jeho práv.

Pokud i Vás postihne tato nepříjemná situace, je důležité jednat rychle, co nejdříve se obrátit na Policii a požádat majitele kamerových systémů v okolí podvodu o archivaci kamerových záznamů. Právě ty hrají často významnou roli v dopadení pachatele.

Až příliš často se ale setkáváme se situací, kdy nás Policie požádá o součinnost při vyšetřování kapesní krádeže a my s údivem zjistíme, jak neopatrný klient zapomene své doklady, klíče od auta nebo i peníze na poličce v prostorách směnárny. V tom lepším případě je pracovníci včas zaregistrují a uloží v prostorách směnárny. V těch horších případech si je vezme do své vlastní „úschovy“ některý nenechavý návštěvník směnárny a pokud neuskuteční transakci s povinnou identifikací, je jeho dohledání i přes kvalitní kamerový záznam prakticky nemožné.

Věnujte proto laskavě zvýšenou pozornost svým osobním věcem a neodkládejte v prostorách směnáren doklady ani peníze. Je to nejsnazší způsob, jak je tam zapomenout a přijít o ně.

Věříme, že naše rady, vycházející z dlouholetých praktických zkušeností, přispějí k lepší ochraně všech klientů a ve svém důsledku i k jejich spokojenosti.

Směnárna Exchange s.r.o. – Směnárna pro Čechy – Kaprova 15, Praha 1
www.exchange.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).