Hlavní navigace

Vyšší spolehlivost i nižší náklady s novými servery Lenovo

Komerční sdělení
Výměna starého serveru nemusí být problematickou záležitostí. Stačí vsadit na kvalitně vybavený, spolehlivý server, který v konečném důsledku usnadní fungování firmy.

Sdílet

Stejně jako veškerá elektronika i servery totiž časem zastarají a jejich reakční doba, spolehlivost i zabezpečení se mohou stát problémem pro firmu, která potřebuje fungovat precizně a bez zbytečného zdržování. Bez serverů se přitom neobejde prakticky žádný proces ve firmě, ať už jde o webové stránky nebo například síťové aplikace či podnikové databáze. Servery jsou zkrátka klíčovým prvkem jakékoliv firemní infrastruktury a měly by být tedy nejen výkonné a škálovatelné, aby mohly růst společně s firmou, ale především spolehlivé.

Právě se svou spolehlivostí dlouhodobě vynikají servery Lenovo z produktových řad ThinkServer a System x. Rodina serverů System x je dokonce již několik let v řadě hodnocena nezávislým průzkumem spolehlivosti serverů jako nejspolehlivější řada serverů na platformě x86 vůbec.[1] Podle tohoto průzkumu měly servery Lenovo za uplynulé tři roky nejnižší počet výpadků ze všech serverů fungujících na platformě x86 na trhu.

Dlouhodobé studie, kterou provedla analytická společnost Technology Business Research, se účastnilo 1200 podniků o velikosti nad pět set zaměstnanců. V rámci výzkumu se posuzovalo 24 různých atributů serverů od různých výrobců včetně jejich ceny, spokojenosti se servisními službami výrobce či loajalitou ke značce jako takové. Ve 22 z nich dosáhly servery Lenovo nejvyššího hodnocení. Firmy oceňují nejen kvalitu a spolehlivost hardwarového vybavení serverů, ale i schopnost společnosti Lenovo navrhnout řešení vycházející vstříc různorodým požadavkům. Pro firmy je také důležitá skutečnost, že jim servery System x pomáhají prostřednictvím nižších nákladů plnit jejich obchodní cíle.

Spolu s tím, jak se prodlužuje životnost serverového hardwaru a jeho komplexnost, hraje stále důležitější roli také servis a systémová správa. Lenovo ke svým serverům nabízí vlastní nástroje pro snadnější správu ThinkServer System Manager nebo ToolsCenter Suite, stejně jako balíčky pro plnohodnotnou spolupráci s nástroji od výrobců virtualizačních platforem Microsoft i VMware.

Pokud jde o záruku a podporu v nečekaných situacích či v případě poruchy, nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku typu Next Business Day. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum. U serverů řady ThinkServer i System x je možné záruku prodloužit až na dobu 5 let a rozšířit i prvky zákaznické podpory.

Více informací o serverových řešením Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.


[1] Podle průzkumu ITIC 2014–2015 Reliability Survey z května 2015

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).