Hlavní navigace

Výměnu peněz na dovolenou lze vyřídit i z obýváku

Komerční sdělení
Čas dovolených je v plném proudu. To, co řeší každý cestovatel je, jak obstarat cizí peníze. Možností je hned několik. Letos k nim přibyla úplně nová: přímá směna v online směnárně Valutomat.cz

Sdílet

Jednou ze základních otázek při řešení zahraniční dovolené je, kde a jak sehnat cizí měnu za co nejlepší kurz a navíc s co nejmenší námahou. Letos mají Češi vůbec poprvé možnost vyzkoušet online směnárnu pracující na principu peer to peer, kde si uživatelé směňují cizí měny napřímo mezi sebou. Nový systém, který ze směny prakticky vynechává jakéhokoli prostředníka nabízí výrazně lepší kurzy a v současné době je navíc zcela bez poplatků za směnu!

Kouzlo celého systému spočívá v tom, že se na Valutomatu setkávají desítky až stovky uživatelů denně. Jedni cizí měny nabízejí, druzí nakupují. Je jen na každém uživateli individuálně, za jaký kurs svou nabídku vystaví. Zejména kvůli rychlosti se však velká část nabídek pohybuje těsně kolem tzv. středového kurzu. Na takovýchto směnách pak oproti klasické směnárně vydělá jak nakupující, tak prodávající. V současném období navíc Valutomat neúčtuje žádné poplatky za směnu, takže celková úspora může na jediné směně činit až 6%. K tomu, aby celý tento systém fungoval potřebuje každý uživatel jediné: Mít účty vedené v některé, z českých bank a to v měnách, které směňuje (např. v Eurech nebo Dolarech). Devizové účty jsou dnes již ale běžně dostupnými službami, které mnohé banky nabízejí svým klientům zcela zdarma. Na cestování, nákupy v zahraničních e-shopech, nebo investice v cizích měnách se takový účet hodí i mimo dovolenou. Pokud je nadto účet u jedné z tzv. partnerských bank Valutomatu, je celý proces směny otázkou maximálně několika desítek minut.

Systém peer to peer směn nabízí tedy velmi zajímavé kurzy a provozní dobu 24 hodin denně. Nepřetržítý online provoz a ovládání přes internet tak oceníte zejména, pokud budete potřebovat doplnit zásobu cizích prostředků v zahraničí. Přes jednoduché rozhraní se připojíte ke svému Valutomat uživatelskému účtu, provedete směnu a peníze si odešlete na svůj devizový účet. S kartou v ruce pak z devizového účtu můžete přímo platit nebo vybírat z bankomatů kdekoli v cizině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).