Hlavní navigace

Volné prostředky lze výhodně investovat do podílových fondů

Jeden z nejúspěšnějších českých fondů J&T OPPORTUNITY nedávno oslavil desetileté výročí od svého založení. Klienti tohoto smíšeného otevřeného podílového fondu neplatí žádné fixní poplatky za správu.

Sdílet

V říjnu navíc vznikla kopie původního korunového fondu, a jak už název J&T OPPORTUNITY EUR napovídá, je určena pro investory obchodující v eurech.

Pro koho jsou výnosy ze spořicích účtů či termínovaných vkladů příliš nízké a je ochoten nést i jistou míru rizika, může zkusit investovat do podílových fondů. A zdá se, že Češi právě tomuto druhu investic přicházejí na chuť. Statistiky ukazují, že kolektivní investování u nás patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející segmenty kapitálového trhu.

OPPORTUNITY znamená příležitost

Příliv investorů zaznamenávají i podílové fondy J&T OPPORTUNITY. Korunová verze fondu1, dosahuje s dosaženým výnosem 21,93 % za posledních dvanáct měsíců nejvyšších výnosů ve své kategorii smíšených fondů. Fond od svého založení v roce 2000 dosahuje průměrného ročního zhodnocení 6,71 % p.a. a tento výnos, kterého fond dosáhl za 10 let své existence, jen potvrzuje jeho kvality. Dané zhodnocení je při srovnání s výnosy ostatních českých fondů2 nejvyšší v kategorii smíšených fondů a druhé nejvyšší bez ohledu na kategorii fondů.3

V období krize zaznamenal J&T OPPORTUNITY CZK jako většina srovnatelných fondů výrazný propad. Ten však během tříletého investičního horizontu téměř umazal. Současná výkonnost fondu k minimálnímu investičnímu horizontu, do níž se stále vliv krize promítá, činí –3,82 % p.a.4 O kvalitách fondu dále svědčí i nadstandardní zájem investorů během celé jeho desetileté historie. 

Oblibu fondů OPPORTUNITY si kromě správně nastavené investiční strategie vysvětlujeme také tím, že na rozdíl od většiny podílových fondů neinkasujeme žádné fixní poplatky za správu. Cítíme se odpovědní za správu klientových peněz a přijde nám fér, účtovat si poplatky jen tehdy, pokud fond vydělá. V opačném případě neúčtujeme vůbec nic, vysvětluje Miloslav Zábojník, ředitel investiční společnosti J&T ASSET MANAGEMENT investiční společnost, a.s., která je správcem fondu.

J&T OPPORTUNITY CZK i EUR jsou smíšené fondy s výrazně vyšším potenciálem růstu, ale také s tím spojeným vyšším investorským rizikem. Fond může investovat až 100 % majetku do akcií, nebo při odlišné situaci na trhu naopak do dluhopisů a bezpečnějších instrumentů. Cílem obou fondů J&T OPPORTUNITY je dosahovat dlouhodobě vysokých výnosů při akceptaci vyššího kombinovaného rizika domácích i světových akciových a dluhopisových trhů. Doporučená minimální doba investice je 3 roky. Vývoj v minulosti nedává žádné záruky budoucího vývoje. Aktuální hodnota podílových listů může stoupat i klesat a neexistuje žádná záruka dosažení určitého výnosu a ani záruka, že hodnota investice nepoklesne pod výšku vstupní investice.

Více informací na www.jtam.cz.

Upozornění: „Statut a zjednodušený statut fondů J&T OPPORTUNITY CZK a J&T OPPORTUNITY EUR jsou dostupné na internetových stránkách www.jtam.cz . Každá investice obsahuje riziko, riziko spojené s investicemi do fondů J&T OPPORTUNITY CZK a J&T OPPORTUNITY EUR je podrobně popsáno ve statutech fondů. Návratnost investice není zaručena.“


1Údaje vyplývají z aktuálního týdenního srovnání českých fondů, které prostřednictvím AKAT ČR zveřejňují svá dvanáctiměsíční zhodnocení
2Zhodnocení fondů je prostřednictvím AKAT ČR zveřejňováno od založení
3
Zdroj AKAT ČR k 19. 11. 2010
4
Roční průměrná výkonnost za poslední 3 roky, zdroj AKAT ČR k 19. 11. 2010

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).