Hlavní navigace

Václav Havel cestoval do Ostravy spojem SC Pendolino

Dnešním spojem Českých drah SC Pendolino SC 505 s odjezdem z Prahy Holešovic v 9.26 hodin cestoval do Ostravy hl. n. bývalý prezident České republiky pan Václav Havel. Ke své cestě využil první třídy vlaku SuperCity a zařadil se tak do rozsáhlé galerie významných osobností, které využívají služeb vlaků SC Pendolino.

Sdílet

V Ostravě Václava Havla jménem Českých drah přivítal vrchní přednosta Uzlové železniční stanice Ostrava hlavní nádraží, Josef Juřeník, a zástupce osobní dopravy Českých drah pro Moravskoslezský kraj, Miroslav Klich. Václav Havel vystoupil ve stanici Ostrava hlavní nádraží, odkud pokračoval dál osobním automobilem.

Zájem o cestování vlaky provozovanými pod produktovou značkou SC Pendolino dále roste. Zejména ve dnech se zvýšenou frekvencí cestujících, jako jsou pondělí, pátek či neděle, bývá kapacita spojů vyprodána i několik dnů předem. Platí to například o dnešním dni, kdy jsou všechny vlaky SC Pendolino ve směru z Prahy do Ostravy již prakticky vyprodány v druhé i první třídě. Jen mezi Prahou a Ostravou (oba směry) využívají spojů SC Pendolino denně celkem 2 – 3 tisíce cestujících. Několikrát, zejména před prodlouženými víkendy, se jejich počt již vyhoupl nad hodnotu tří tisíc.

České dráhy doporučují všem cestujícím včasný nákup cestovních dokladů – a to i s několikadenním předstihem. Pro zakoupení cestovního dokladu mohou cestující využít také internetový obchod Českých drah na stránkách eshop.cd.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).