Hlavní navigace

Úvěrové produkty Komerční banky jednoduše a rychle umožní financování vašich podnikatelských potřeb

Potřebu překlenout na určitou dobu nesoulad mezi příjmy a výdaji řeší většina malých a středních podnikatelů.

Sdílet

Najít řešení například v případě zpožděných plateb od zákazníků, potřeby investice větší sumy do zařízení, servisu či plateb za zboží pomáhá bankovní poradkyně pro podnikatele Petra Vlková. S paní Vlkovou jsme si povídali o tom, jakou pomoc s krytím provozního financování nabízí svým klientům Komerční banka.

Jak dlouho pracujete v Komerční bance a o jaké klienty pečujete?

V Komerční bance pracuji již sedmnáct let a po celou dobu působím v Praze. V současné době jsem poradkyní pro podnikatele, pečuji tedy o klienty z řad živnostníků a malých až středních firem.

Pokud k vám přijdu jako podnikatel, který potřebuje pomoc při pokrytí provozního financování svého podniku, co byste mi doporučila?

Z mých zkušeností vyplývá, že drobní podnikatelé a malé firmy vyžadují především rychlé úvěry, kterými mohou operativně řešit nesoulad příjmů a výdajů, financovat pohledávky nebo nákup zásob. Možnost získat finanční prostředky rychle a jednoduše s minimálními nároky na administrativu je pro ně při výběru vhodného typu úvěru rozhodující. Našim klientům pro tyto účely nabízíme řadu produktů. 

Podnikatelé mají především možnost využít Profi úvěr. Jedná se o rychlý úvěr, jehož vyřízení je velice jednoduché. Profi úvěr je možné čerpat buď jednorázově, postupně, nebo opakovaně. O Profi úvěr může u nás požádat i podnikatel, který až dosud nebyl naším klientem.

Můžete nám představit výhody produktu Profi úvěr FIX?

Profi úvěrů nabízíme více druhů. Mezi podnikateli je velice oblíbený Profi úvěr FIX. Jeho velkou výhodou je fixní měsíční splátka, to znamená, že po dobu čerpání úvěru má klient garantovanou výši úroků. Díky stejně vysokým splátkám tak může podnikatel jednoduše s těmito výdaji ve svém finančním plánu počítat. Jedná se o splátkový úvěr, přičemž klient má možnost zvolit si dobu splácení od jednoho roku až do pěti let. Vyřízení tohoto úvěru je navíc zcela zdarma.

Co by se stalo, pokud bych se jako podnikatel dostal do nepředvídatelných potíží a nemohl úvěr dál splácet?

I tato možnost je u Profi úvěru FIX ošetřena. Klient, v tomto případě fyzická osoba a podnikatel, s ním totiž zdarma získá pojištění proti neschopnosti splácet. Toto pojištění vyřeší závažné situace, jako jsou například pracovní neschopnost, trvalá invalidita, nebo dokonce úmrtí.

Do jaké výše si tedy může drobný podnikatel či středně velký podnik vlastně půjčit peníze z Komerční banky? Co vše je k tomu potřeba?

To záleží na individuálním posouzení klienta a vyhodnocení jeho finanční situace. U většiny klientů, kteří jsou u nás déle než šest měsíců, nevyžadujeme předložení finančních výkazů. Nabízíme pro ně předschválený limit na úvěr až do výše dvou milionů korun.

Jak dlouho trvají schvalovací procesy banky u těchto produktů? 

Pokud již má klient u nás předschválený limit, můžeme mu vlastně okamžitě sdělit výši úvěru. Ostatním klientům jsme schopni na základě účetních výkazů vyhovět do pěti pracovních dnů.

Mám jako podnikatel nějaké další možnosti, jak si jednoduše půjčit u Komerční banky peníze?

Samozřejmě, je jich hned několik. Nabízíme například úvěrovou kreditní kartu. Klient z ní může čerpat finanční prostředky až do výše schváleného limitu. Jednoduše má možnost vybrat si tyto peníze z bankomatu nebo libovolně platit kartou za zboží či služby v České republice i v zahraničí. Na kterékoli z poboček je rovněž možný převod peněz z kreditní karty na běžný účet. Finance z kreditní karty si navíc klient může půjčit až na 45 dní zdarma.

Další možností je debet. Klient má k dispozici jakoby „úvěrovou kapsu“, do které může sáhnout v případě potřeby finanční hotovosti ve firmě.

Můžete jmenovat ze své praxe nějaký příklad, kdy Komerční banka pomohla svému klientovi poskytnutím úvěrových produktů v podnikání?

Těch příkladů je samozřejmě mnoho, nedávno jsme například poskytovali úvěr pro zubního lékaře, který si v Praze otevíral soukromou praxi. Vybavení stomatologické ordinace je poměrně finančně náročné. Díky úvěru od Komerční banky již dnes pan doktor úspěšně působí ve své nové ambulanci.

Petra Vlková, bankovní poradkyně pro podnikatele KB 

.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).