Hlavní navigace

Úvěrem ze stavebního spoření splatíte i jiný úvěr na bydlení

Lidé rozhodující se, zda svůj hypoteční úvěr ponechat ve stávající bance nebo čerpat novou půjčku a tou jednorázově splatit tu stávající, by neměli zapomínat také na stavební spořitelny. Také zde totiž najdete řešení pro optimální přefinancování staršího méně výhodného úvěru na bydlení.

Doba čtení: 1 minuta

Samotná myšlenka přeúvěrování je jednoduchá – pokud je na trhu výhodnější úvěr, respektive úvěr s lepšími parametry než klientův současný, má význam uvažovat o přeúvěrování starší půjčky. To znamená, že nový úvěr se použije na jednorázové umoření toho staršího a klient pak splácí již novou půjčku – za výhodnějších podmínek.

Čerpejte nový úvěr na bydlení u ČMSS "Lidí, kteří přefinancování už využili, sice zatím není mnoho, ale zájem o tuto možnost rychle poroste. Odhadujeme, že objem hypoték, které by mohli v tomto roce s úspěchem jednorázově splatit novým úvěrem, je až 140 miliard korun,“ říká Manfred Koller z představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS).

A právě přefinancování půjčky na byt či dům úvěrem ze stavebního spoření může být pro někoho překvapující. ČMSS se snaží zájemcům o přeúvěrování celou proceduru co nejvíce zjednodušit. Spořitelna proto kupříkladu nepožaduje podklady k bonitě, pokud výše sjednávaného úvěru nepřekročí hodnotu starého úvěru. V souvislosti se zastavenou nemovitostí postačí jen neověřená kopie Listu vlastnictví odrážející aktuální stav. Pokud se jedná o splacení hypotéky, kterou klient použil na koupi nemovitosti, postačí předložit kopii kupní smlouvy.

Liška garantuje nejen úrokovou jistotu To znamená garantovanou výši úrokové sazby úvěru ze stavebního spoření, která se v průběhu smluvního vztahu a splácení nemění. Například smlouva o spoření v tarifu Atraktiv klientovi ČMSS od počátku zaručuje u později čerpaného úvěru ze stavebního spoření neměnný roční úrok pouze 3,7 %.

Byt lze koupit a dům postavit, aniž má rodina naspořeno, a stejně tak lze i přeúvěrovat starší půjčky překlenovacími úvěry Tophypo, Topkredit a Topkredit Plus. Více na www.cmss.cz