Hlavní navigace

Úvěrem ze stavebního spoření splatíte i jiný úvěr na bydlení

Lidé rozhodující se, zda svůj hypoteční úvěr ponechat ve stávající bance nebo čerpat novou půjčku a tou jednorázově splatit tu stávající, by neměli zapomínat také na stavební spořitelny. Také zde totiž najdete řešení pro optimální přefinancování staršího méně výhodného úvěru na bydlení.

Sdílet

Samotná myšlenka přeúvěrování je jednoduchá – pokud je na trhu výhodnější úvěr, respektive úvěr s lepšími parametry než klientův současný, má význam uvažovat o přeúvěrování starší půjčky. To znamená, že nový úvěr se použije na jednorázové umoření toho staršího a klient pak splácí již novou půjčku – za výhodnějších podmínek.

Čerpejte nový úvěr na bydlení u ČMSS "Lidí, kteří přefinancování už využili, sice zatím není mnoho, ale zájem o tuto možnost rychle poroste. Odhadujeme, že objem hypoték, které by mohli v tomto roce s úspěchem jednorázově splatit novým úvěrem, je až 140 miliard korun,“ říká Manfred Koller z představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS).

A právě přefinancování půjčky na byt či dům úvěrem ze stavebního spoření může být pro někoho překvapující. ČMSS se snaží zájemcům o přeúvěrování celou proceduru co nejvíce zjednodušit. Spořitelna proto kupříkladu nepožaduje podklady k bonitě, pokud výše sjednávaného úvěru nepřekročí hodnotu starého úvěru. V souvislosti se zastavenou nemovitostí postačí jen neověřená kopie Listu vlastnictví odrážející aktuální stav. Pokud se jedná o splacení hypotéky, kterou klient použil na koupi nemovitosti, postačí předložit kopii kupní smlouvy.

Liška garantuje nejen úrokovou jistotu To znamená garantovanou výši úrokové sazby úvěru ze stavebního spoření, která se v průběhu smluvního vztahu a splácení nemění. Například smlouva o spoření v tarifu Atraktiv klientovi ČMSS od počátku zaručuje u později čerpaného úvěru ze stavebního spoření neměnný roční úrok pouze 3,7 %.

Byt lze koupit a dům postavit, aniž má rodina naspořeno, a stejně tak lze i přeúvěrovat starší půjčky překlenovacími úvěry Tophypo, Topkredit a Topkredit Plus. Více na www.cmss.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).