Hlavní navigace

Úvěr na obchodování s úrokem 0 %

Komerční sdělení
Burza v Německu patří mezi nejatraktivnější evropské trhy. Fio banka nabízí investorům mimořádnou akci bezúročného obchodování na tomto trhu s možností až desetinásobné páky.

Sdílet

Německá burza představuje společně s burzou v Londýně největší a nejlikvidnější akciový trh v Evropě. Burza umožňuje obchodování s více než 2 800 tituly z Německa a ze zahraničí. Hlavní segment frankfurtské burzy, elektronický trh Xetra, nabízí investorům model obchodování, který umožňuje efektivní účast všech obchodníků včetně velkých profesionálních i drobných investorů. O úspěšnosti Xetry svědčí i fakt, že její obchodní model převzaly další burzy, mimo jiné burza Vídeňská nebo Burza cenných papírů Praha.

Fio banka je jedním ze dvou českých přímých účastníků trhu a členem burzy se stala jako první český subjekt již v roce 2004. Její klienti navíc mají možnost obchodovat na Xetře za nejnižší poplatky mezi domácími brokery.

Příležitosti pro dlouhodobé investory i krátkodobé spekulanty (obchodníky)

Německá burza nabízí široký výběr tradičních, fundamentálně silných firem z odvětví, do kterých investor na českém trhu nemá možnost investovat. Najdeme zde automobilky, farmaceutické společnosti či průmyslové konglomeráty. Mnoho těchto společností pravidelně vyplácí dividendu a v prostředí nízkých úrokových sazeb tak představují zajímavou alternativu zejména pro dlouhodobé investory. V tabulce níže uvádíme přehled největších společností v indexech DAX a EuroStoxx 50 společně s jejich dividendovými výnosy v roce 2016.

Burza Xetra nabízí mnoho zajímavých příležitostí i pro krátkodobé investory. Turbulentní politické a makroekonomické prostředí zvedá volatilitu mnoha titulů a poskytuje tak ideální prostředí ke krátkodobým spekulacím. Pro zvýšení výnosnosti takových investic mají obchodníci v oblibě využití úvěrového financování. Tzv. obchodování na páku či margin je výhodné u těch spíše volatilnějších titulů a jejich přehled uvádíme v tabulce níže. Současně je možné využít páky i pro instrumenty, které inverzně kopírují vývoj podkladového indexu a tak vydělávat i při poklesu trhů.

Využijte pákové obchodování a neplaťte nic navíc

V souvislosti s trvale rostoucím zájmem o obchodování na zahraničních trzích přichází Fio banka s mimořádnou akcí pro investory hledající možnosti vyššího zhodnocení investovaného kapitálu prostřednictvím úvěru na obchodování. V období od začátku listopadu 2016 do konce ledna 2017 mohou obchodníci využít bezúročné období pro obchodování na německé burze s až desetinásobnou pákou. Investor tak má jedinečnou šanci zvýšit si kupní sílu zdarma.

Hlavní parametry akce:

  • nulový úrok z čerpání úvěru pokud je ručení úvěru nad 100%
  • nabídka platí pro všechny klienty, tj. nové i stávající
  • nulové administrativní poplatky
  • nejnižší poplatek za obchod mezi domácími brokery
  • akce se vztahuje na všechny akcie z předních německých indexů DAX, SDAX, MDAX, TecDAX, evropského Euro Stoxx 50 a vybrané indexové akcie pro spekulaci na růst i na pokles trhů

Měnový úvěr

Při držení zahraničních akcií je nutné si uvědomit i měnové riziko vycházející z pohybu devizových kurzů. V kontextu blížícího se ukončení kurzového závazku ze strany ČNB je vysoce pravděpodobné posílení CZK vůči zahraničním měnám s negativním dopadem na hodnotu investice (portfolia). U Fio banky má klient možnost za výhodných podmínek využít doplňkovou službu měnového zajištění (měnový úvěr) a ochránit tak investici před nepříznivými kurzovými dopady. 

Akce Fio banky tak nabízí zajímavou příležitost pro investory, kteří se zajímají o německý trh. Více informací o úvěru na obchodování najdete na webu Fio banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).