Hlavní navigace

Úrokové sazby jsou na historickém minimu, je čas si vzít hypotéku?

Sazby hypoték se pohybují na svých historických minimech. Kdo teď nabízí lepší hypotéky než zbytek trhu?

Sdílet

Letošní rok – rekordní zájem o hypotéky

Vedle nízkých úrokových sazeb se na stále příznivé úrovni drží ceny nemovitostí. Díky této kombinaci je zájem o hypotéky stále enormní.

Zajímavý je i více než sedmiprocentní růst průměrné výše hypotéky. Zatímco průměrná hypotéka byla v půli minulého roku okolo 1,7 milionu korun, letos ve stejném období už si lidé brali úvěr na bydlení průměrně ve výši okolo 1,84 milionu korun.

Podle odhadů bude letošní rok pravděpodobně co do celkového počtu i objemu hypoték rekordní. Ačkoli se může zdát, že růst úrokové sazby ovlivní objem sjednaných hypoték a prodeje budou stagnovat, opak je pravdou. Stále trvá období, kdy nový byt či dům vyjde levněji než před pár lety, i když v některých lokalitách začaly ceny pozvolna růst. Pozitivní dopad má i růst ekonomiky a průměrných mezd.

Plánujete si vzít hypotéku, ale stále vyčkáváte? Teď je na to vhodná chvíle.

Kdo nabízí nižší úroky, než je průměr?

Doporučujeme hledat zvýhodněné a akční nabídky mezi bankami.

hypotékou České spořitelny máte možnost vzít si úvěr na bydlení za nižší sazbu, než se momentálně pohybuje průměr. Navíc můžete, díky službě Variabilita splátek, měnit jejich výši podle toho, jaká je zrovna vaše finanční či životní situace.

 

Co nabízí hypotéka České spořitelny

Je také dobré si dát pozor na fakt, že hypoteční kalkulačky nabízí pouze přibližný odhad úrokové sazby. Součástí výpočtu totiž může být v různých bankách celá řada dalších údajů. Nejlepší je tedy nespoléhat se na dohady a nepřesné informace. Domluvte si raději bezplatnou a nezávaznou schůzku  s hypotečním specialistou na pobočce.

Česká spořitelna má jednu z největších sítí poboček v České republice.

Více informací se také dozvíte na bezplatné lince 800 888 128.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).