Hlavní navigace

Termínované vklady s mimořádným výběrem bez poplatků

Jednou z nejbezpečnějších variant jak zhodnotit své peníze, jsou aktuálně na českém trhu termínované vklady, které nabízí garantovanou úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu.

Sdílet

U vybraných finančních institucí přesahuje zisk více než 4 % p.a. Za zmínku pak určitě stojí termínovaný vklad od WPB Capital, který kromě slušného výnosu nabízí navíc možnost vybrat si z účtu až 20 % prostředků ještě před jeho ukončením.

Klasické spořicí účty jsou aktuálně mezi veřejností velmi oblíbeným vkladovým produktem. Okamžitá dostupnost financí, kterou spořicí účty nabízí, je ovšem vykoupena poměrně nízkým zhodnocením. Máte-li proto zájem, aby vám peníze neztrácely na hodnotě, doporučujeme sáhnout po termínovaných vkladech.

Vyšší výnos, garantovaná sazba

Termínované vklady mají oproti spořicím účtům dvě zásadní výhody. Výrazně vyšší výnos a poté skutečnost, že úroková sazba je garantována po celou dobu trvání smlouvy. Jistou nevýhodou se může jevit nulová likvidita. Pokud totiž peníze uložíte na klasický termínovaný vklad, tak s nimi po celou dobu trvání smlouvy nemůžete disponovat. WPB Capital ovšem našlo zajímavé řešení i pro tuto situaci a už téměř dva roky úspěšně nabízí termínované vklady s možností mimořádného výběru.

Možnost mimořádného výběru bez poplatku

Pokud si u WPB Capital založíte tento typ termínovaného vkladu, máte stejně jako u každého jiného „termíňáku“ svůj výnos garantovaný. Zároveň ale v případě nenadálé situace a nutnosti získat okamžitou hotovost, máte možnost kdykoli vybrat až 20 % z částky, kterou jste původně uložili, maximálně do 150 tisíc Kč. Tento výběr přitom není ve WPB Capital nijak zpoplatněn! V případě, že si tedy například uložíte u WPB Capital 750 tisíc Kč na tři roky, kdykoli v průběhu této doby si můžete vybrat až 150 tisíc Kč, a to bez udání jakéhokoli důvodu a bez obav z nějakých sankcí v podobně nesmyslných poplatků. V tomto případě přitom zůstává stejná také úroková sazba, za kterou se prostředky zhodnocují, a to 3,05 % p.a. WPB Capital tímto produktem vychází vstříc lidem, kteří chtějí zhodnocovat své finance za zajímavých podmínek, ale zároveň chtějí mít jistotu, že v případě potřeby budou mít ke svým penězům přístup a budou moci část z nich kdykoli použít.

Termínované vklady = garantovaný výnos

Pokud se v případě WPB Capital spokojíte s klasickým termínovaným vkladem, tzn. že oželíte potřebu mimořádného výběru, budete odměněni úrokovou sazbou lepší ještě o několik desetin. Například u tříletého termínované vkladu garantuje WPB Capital roční výnos až 3,80 % p.a., v případě, že zvolíte termínovaný vklad o dva roky delší, zhodnocení se vyšplhá až na 4,25 % p.a.! Pokud si tedy např. u WPB Capital uložíte 600 tisíc Kč na 5 let a využijete jejich termínovaný vklad, můžete se těšit, že si po pěti letech vyberete 694 350 Kč po zdanění. Za pět let vám tedy vložený kapitál vydělá téměř 95 tisíc Kč navíc! Svůj potenciální výnos si můžete snadno spočítat přímo na stránkách WPB Capital prostřednictvím jejich kalkulačky.

* Čisté výnosy po zdanění
* Čisté výnosy při využití termínovaných vkladů WPB Capital  s dobou splatnosti 1, 3 a 5 let

* Čisté výnosy po zdanění
* Čisté výnosy při využití termínovaných vkladů WPB Capital s dobou splatnosti 1, 3 a 5 let

Všechny finance jsou pojištěné

WPB Capital patří aktuálně mezi finanční instituce, které nabízí nejvyšší možné zhodnocení finančních prostředků. Garantem ochrany vkladů střadatelů WPB Capital je Fond pojištění vkladů, jehož činnost je upravena zákonem o bankách. Vklady u WPB Capital včetně úroků jsou pojištěny ve výši 100 %, maximálně do částky 100 000 eur a podléhají stejnému režimu ochrany vkladů jako v bankovním sektoru. Dohled nad činnosti WPB Capital stejně jako nad všemi ostatními finančními institucemi vykonává Česká národní banka.

WPB Capital bylo založeno v roce 1999 a od svého vzniku klade důraz na rychlost, flexibilitu a individuální přístup ke svým klientům. Členům, kterých je už téměř devět a půl tisíce, nabízí finanční produkty založené na maximální jednoduchosti a přehlednosti. Základní nabídku na straně vkladových produktů představují finanční produkty nabízející nadstandardní zhodnoceni vložených prostředků – termínované vklady a spořicí účty.

Přehled vkladových produktů WPB Capital:

Spořicí účty se zhodnocením až 4,55% p.a.
Termínované vklady s garantovaným zhodnocením až 4,25 % p.a.
Termínované vklady s možností předčasného výběru
Termínované vklady s možností revolvingu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).