Hlavní navigace

Svět investorů je na dosah, zapojte se do něj i vy!

Pokud nechcete, aby vaše peníze ležely ladem, a úroky na vkladech vám připadají příliš nízké, zkuste investovat on-line. Pro otestování vašeho investorského talentu je zde demoúčet e-Broker. Investování nemusí být tak obtížné, jak se na první pohled zdá.

Sdílet

Výběr brokera

Prvním krokem k realizaci investice je výběr správného obchodníka s cennými papíry (brokera) s přímým přístupem na burzu. Při výběru brokera je dobré porovnávat osvědčené a známé společnosti s dostatečnou historií na kapitálovém trhu. Nejdůležitějšími kritérii jsou zejména poplatky za zprostředkování obchodu, funkce on-line aplikace, počet poboček, případně nabídka dalších trhů. Roli hraje i preferovaný způsob obchodování. Ne všichni čeští brokeři nabízejí přístup na trh prostřednictvím internetové aplikace, což je způsob obchodování, který upřednostňuje mnoho investorů.

S Fio bankou můžete začít bez peněz a bez rizika pomocí demoúčtu, který vám zdarma na jeden měsíc poskytne přístup na burzu on-line. Můžete se tak přesvědčit, že ovládání aplikace je stejně jednoduché jako obsluha vašeho účtu přes internetbanking, vyzkoušet dostupné funkce pro začínající i pokročilé investory, zkusit v reálném čase fiktivně investovat a pozorovat, jak se vám daří.

Při obchodování na burze nesete zodpovědnost za zhodnocení svých peněz, sami rozhodujete, jakou investiční strategii zvolit, kam a kdy investovat. Fio banka, největší český on-line broker, vám pro snadnější rozhodování nabízí kompletní zpravodajský servis, rady analytického týmu nebo konzultace s makléři.

Pokud potřebujete získat více informací o kapitálovém trhu, můžete zdarma navštívit školu investování, která probíhá v 60 městech ČR. Přihlásit se můžete zde.

Stále online

Investovat můžete přes internet, telefonicky nebo osobně na pobočkách Fio banky v ČR. Nejsnáze a nejpohodlněji můžete investovat on-line z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu – nejen do akcií největších světových společností, ale například i do ropy nebo zlata.

Nízké poplatky

Výše poplatků ovlivňuje zisky z obchodování, cílem Fio banky je proto poskytovat investiční služby za co nejnižší poplatky. Vedení obchodního účtu je zdarma, stejně jako aplikace e-Broker. Poplatky platíte pouze za realizovaný nákup nebo prodej.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).