Hlavní navigace

Šťavnatý start-up kvete. Nabízí ovocné i dortové kytice po celé ČR

Komerční sdělení
Společnost Frutiko začala před třemi lety jako první v Česku vyrábět zdravé a chutné ovocné kytice. Osvěžující trend Čechy zaujal a Frutiko má dnes zákazníky po celé republice.

Sdílet

Na začátku stál nápad ze zahraničních cest, dnes má firma milionové obraty, desítky zakázek denně a dvě pobočky. Frutiko slaví úspěch hlavně díky spojení několika trendů: ovocné kytice plné vitamínů podporují zdravý životní styl, splňují rostoucí požadavky na čerstvost a kvalitu surovin a e-shop www.frutiko.cz vychází vstříc stále větší oblibě nakupování na internetu. „Lidé chtějí žít zdravě, a tak dnes vypadá originální dárek jinak než dříve populární kytice z klobás nebo cigaret,“ vysvětluje ředitelka společnosti Frutiko international Klára Sezgin.

Originální a chutná ovocná kytice vyvolá pokaždé velký zájem a je středem pozornosti. „Když kytici dovezeme do kanceláře, na rodinnou oslavu nebo jako dárek k výročí, všichni jsou okouzlení. Zkoumají ji ze všech stran, ochutnávají čerstvé ovoce, vybírají si kousky s belgickou čokoládou a jsou z nápaditého dárku nadšení,“ popisuje ředitelka Klára Sezgin.

Popularitu si Frutiko získalo také díky kvalitním surovinám, z nichž kytice vyrábí. „Základem je pro nás čerstvé ovoce. To nám dovážejí pečlivě vybraní dodavatelé každý den,“ vysvětluje Klára Sezgin. Ovocné kytice obsahují jahody, ananas, hroznové víno, kousky jablek Granny Smith a melounů kantalup a honeydew. Část šťavnatého ovoce je zalitá kvalitní belgickou čokoládou.

Ovocné kytice se objevily na našem trhu díky inspiraci ze zahraničí. „Studovala jsem v Turecku a viděla jsem, jak tam byly ovocné kytice oblíbené. Po návratu do Česka jsem se rozhodla, že ovocné kytice by měly dělat radost i u nás,“ vzpomíná ředitelka Frutiko international Klára Sezgin.

Kromě ovocných kytic a bonboniér nabízí jediná ovocná cukrárna v Česku také dortové kytice. „Plně nahrazují dort, květinu i originální dárek. Kytici navíc přiveze kurýr přímo na party a hosté si berou jednotlivé dortíky na špejlích, takže se nemusí nic krájet a nejsou potřeba ani talířky,“ počítá výhody netradičního dárku Klára Sezgin.

Zájemci si můžou osobně vybrat v Praze a v Brně, kde má Frutiko pobočky, ale díky přehlednému e-shopu Frutiko.cz jsou kytice nebo bonboniéry dostupné každému. Dortové kytice a ovocné bonboniéry rozváží kurýři po celé České republice, ovocnou kytici může doručit Frutiko na vlaková nádraží v 89 městech díky kurýrovi Českých drah. Ovocné kytice začínají na ceně 500 Kč, bonboniéry jsou dostupné od 350 korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).