Hlavní navigace

Spoření je stále populárnější

Spořicí účty se v poslední době skloňují ve všech pádech. Zmiňují se rostoucí úrokové sazby, výhodnější podmínky nebo rozšiřování nabídky těchto finančních produktů. Nejedná se však o žádnou novinku, spořicí účty představují na českém finančním trhu tradiční a hlavně bezpečnou formu spoření. Za jakých podmínek je ale výhodné uložit své peníze na spořicí účet?

Sdílet

Spořicí účty jsou nejvýhodnější variantou pro všechny, kteří si přejí u svých úspor vysoký výnos a zároveň minimální riziko. Na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že vložené prostředky nebudou nějakou dobu k dispozici. Zhodnocení na spořicích účtech je v současnosti u bank maximálně 3,5 % ročně, některá spořitelní družstva nabízí úrok i více jak 5 %. Je to dáno tím, že se jedná o menší finanční instituce, které díky nižším nákladům na provoz mohou nabízet vyšší zhodnocení.

V nabídce spoření dnes vede WPB Capital, jedno z kapitálově nejsilnějších spořitelních družstev u nás, které v dubnu letošního roku získalo vlastní kód banky 2050 a najdete jej v číselníku ČNB mezi „velkými“ bankami. WPB Capital přijímá vklady již od 50 000 Kč s dobou trvání od 6 měsíců. Nejnižší úroková sazba je 4 % a s rostoucí částkou a délkou výpovědní lhůty se úročení ještě zvyšuje, přičemž je možné získat až 5,65 % ročně. Všechny vklady včetně úroků jsou pojištěny podle zákona o bankách stejným způsobem, jako je tomu u bank, a to ve výši 90 % zůstatku, maximálně však do ekvivalentu 25 000 eur. Účet u WPB Capital si můžete otevřít hned několika způsoby – osobně, prostřednictvím webových stránek společnosti nebo volejte 800 345 345 z celé ČR zdarma.

Více informací naleznete na webových stránkách www.wpb.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).