Hlavní navigace

SOUTĚŽ FIRMA ROKU LETOS S PRAŽSKOU BURZOU

Burza cenných papírů Praha se stala titulárním partnerem letošního ročníku soutěže Firma roku, která ponese název PX FIRMA ROKU 2007.

Sdílet

V pořadí 2. ročník soutěže Firma roku ponese letos v názvu písmena z loga titulárního partnera (PX), kterým je Burza cenných papírů Praha. Soutěž PX FIRMA ROKU 2007 je zaměřena na segment malých a středních firem a jejím hlavním cílem je zviditelnění podnikatelského stavu a zvýšení jeho prestiže.

„Mám pocit, že vliv malých a středních firem na fungování ekonomiky této země není mnohdy dostatečně doceněn. Tyto firmy možná nepatří k největším exportérům nebo zaměstnavatelům v jednotlivých regionech, ale bezesporu patří k jednomu z pilířů každé zdravé ekonomiky. My si význam těchto firem plně uvědomujeme a jsme připraveni vyjít jejich potřebám vstříc“, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných Papírů Praha.

Analýza o významu kapitálového trhu pro rozvoj ekonomiky ČR, kterou si nechala vypracovat pražská burza prokázala, že právě větší množství menších a středních firem aktivních na burze, by pomohlo jednak rozšířit domácí kapitálový trh, ale zároveň by bylo prospěšné i pro firmy samotné. Analýza totiž jednoznačně prokázala, že kotace na burze podstatně zvyšuje pravděpodobnost větších obratů a výrazně tak přispívá k růstu zisků společnosti. „Spojení burzy a segmentu malých a středních firem je proto logickým a výhodným partnerstvím pro obě strany“, dodává Petr Koblic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).