Hlavní navigace

SkyEurope v Praze: za první rok 420.000 cestujících

Praha, 10. dubna 2007 – SkyEurope Airlines, nejvýznamnější nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, oslavují raketový růst, kterého dosáhly v prvním roce svého působení v Praze. Přesně před dvanácti měsíci, 10. dubna 2006, SkyEurope slavnostně zahájily letem do Paříže svůj vstup na český trh.

Sdílet

Za první měsíc provozu přepravily SkyEurope 32 tisíc cestujících a zaznamenaly 100.000 rezervací. Dnes, přesně rok po otevření pražské báze, se společnost může chlubit číslem více než o řád vyšším – celkem 420.000 přepra­vených cestujících a 700.000 rezervací do léta 2007.

SkyEurope svým vstupem do Prahy doslova obrátily vzhůru nohama český low-cost sektor. Nabídly nejnižší ceny na trhu, trvale vysokou kvalitu služeb, dochvilnost a dodržování letového řádu, na které nebyli zákazníci českých nízkonákladových dopravců zvyklí. To vše navíc SkyEurope poskytly ve zcela nových letadlech Boeing 737–700 Next Generation, moderních strojích s koženými sedačkami a pressovary Iacobucci – díky kterým mohou cestující u SkyEurope jako u jediné letecké společnosti v Evropě vychutnávat na palubě pravou kávu illy.

Razance a kvalitní nabídka posunuly už po osmi měsících v Praze (na konci roku 2006) SkyEurope na první místo mezi domácími low-cost dopravci, a na celkově šesté místo mezi všemi leteckými dopravci v Praze.

Své první výročí v Praze začaly SkyEurope oslavovat už 2. dubna, kdy namísto narozeninového večírku pozvaly děti z dětského domova v Lichnově na dva dny do Paříže. Radost z pražských úspěchů měli v den výročí také všichni cestující, kteří prošli terminálem Sever 2 ruzyňského letiště – po celý den si mohli odpočinout a vychutnat pohoštění, které SkyEurope připravily v odletové hale cestujícím všech společností bez rozdílu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).