Hlavní navigace

SkyEurope objednaly pět nových Boeingů 737-700 Next-Generation

Bratislava, 12. dubna 2007 - SkyEurope Airlines, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, navyšují objednávky letadel Boeing 737-700 Next Generation na celkových 26. Společnost tak činí změnou opcí na pevné objednávky, která má hodnotu 295 milionů dolarů podle ceníkových cen. SkyEurope financují akvizici prostřednictvím leasingů a přímých nákupů.

Sdílet

Deset nových strojů Next Generation už ve flotile společnosti létá. Přinesli jsme do střední Evropy nízkonákladový koncep, a vybrali jsme letadla, která mají u nízkonákladových dopravců mimořádný úspěch, říká Christian Mandl, generální ředitel SkyEurope Airlines a dodává: Nyní s novými Boeingy Next-Generation 737–700 provozujeme nejmladší flotilu v regionu. Letka je navíc úsporná s ohledem na spotřebu paliva, snižuje naše náklady a je ohleduplná k životnímu prostředí.

Ve střední a východní Evropě bude v nejbližších 20 letech potřeba minimálně 500 nových letadel. Letadla s jednou konfigurací sedadel budou přitom tvořit tři čtvrtiny z tohoto počtu. Nízkonákladový model vyžaduje spolehlivá a úsporná letadla. Boeing 737 NG je v této oblasti skutečnou špičkou, potvrzuje Marlin Dailey, viceprezident pro prodej, Europe a Central Asia, Boeing Commercial Airplanes. S flexibilními a spolehlivými letadly 737–700 mají SkyEurope spolehlivou platformu pro růst ve střední a východní Evropě, doplňuje Dailey.

SkyEurope vybavily svá letadla tzv. winglety, 2.4 metru vysokými zakřivenými konci křídel, které snižují spotřebu paliva přibližně o čtyři procenta a zároveň zvyšují dolet stroje. Winglety zároveň umožňují snížit náklady na údržbu, protože snižují opotřebení motorů. Mají zásluhu na mimořádně nízkém hluku, které letadlo produkuje mimo jiné tím, že redukuje potřebný výkon motorů při startu. Rodina letadel Next Generation 737 je konstrukčně o deset let mladší a má vyšší dostup, rychlost a dolet než konkurenční modely.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).