Hlavní navigace

Proč je datová zpráva pro vaši firmu lepší než sto mailů či dopisů?

Komerční sdělení
Kdo na to ještě za devět let provozu datovek nepřišel, datová schránka šetří čas i peníze.

Sdílet

Hravě vás zbaví závislosti na fyzickém navštěvování úřadů nebo pošty a dodá svobodu, o níž se vám dříve ani nesnilo.

Státní správa je ze zákona povinna komunikovat se všemi subjekty výhradně prostřednictvím datových schránek. Díky tomu máte dokonalý přehled o tom, co po vás zrovna státní správa požaduje, i o tom, co jste úřadům odeslali včetně dodejek a doručenek u každé zprávy. Žádný důležitý dopis se vám tak již nikdy nezatoulá. Tohle u mailů nebo klasických dopisů prostě nemáte.

Navíc úkony učiněné přes vaši datovku mají úplně stejnou váhu a právní účinky jako úkony, které jste učinili písemně. Pokud s úřadem budete komunikovat přes schránku, je to, jako byste na něm osobně byli.

Za zřízení neplatíte, odesílání zpráv je levnější než na poště

Firmám je zřízena datovka automaticky po zápisu v obchodním rejstříku, živnostníkům a občanům na základě jejich žádosti. Zřízení je zdarma a pro fyzické osoby je zdarma i jakákoliv komunikace s úřady.

Firmy při komunikaci přes datovou schránku za každou zprávu platí. Panuje ale zbytečný mýtus, že posílání zpráv touto formou je drahé. Jedna zpráva přitom stojí 18 korun, což je o korunu méně, než obyčejné psaní podané na poště. O ceně za doporučený dopis včetně dodejky raději ani nemluvě…

Bezpečněji než po mailu

S datovou schránkou jsou navíc vaše zprávy dokonale v bezpečí. Datovky mají totiž mnohem přísnější bezpečnostní pravidla než obyčejný e-mail. A pokud si nastavíte notifikace mailem nebo SMSkou, upozorní vás vaše schránka na každou novou zprávu. I proto je jedna datová zpráva pro vaši firmu lepší než sto mailů.

A co jiného datovky umí? V kombinaci s dalšími systémy (Czech POINT, ePortál ČSSZ, Portál občana a další) slouží pro doručování různých výpisů, o které jste si požádali. Nejčastěji to jsou výpisy z Rejstříku trestů, bodové hodnocení řidiče nebo přehled o vykázané zdravotní péči od zdravotní pojišťovny. A různé další služby postupně přibývají.

Kdykoli a kdekoliv

V dnešní době roste populace digitálních nomádů, kteří odjíždějí na zimu třeba do Asie nebo Austrálie. Díky datovkám vám ani tisícikilometrová vzdálenost od domova nezabrání být v kontaktu s úřady, podat v termínu daňové přiznání či vyřídit jinou úřední korespondenci. Můžete to udělat klidně třeba z pláže. Datovky neznají hranice. A kdybyste chtěli jet skutečně někam mimo signál, můžete svoji datovku znepřístupnit. Po návratu ji zase zpřístupníte a jste opět on-line.

Vaše datovka je dostupná kdykoli a odkudkoli na portále www.mojedatovaschranka.cz.

Advertisement
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).