Hlavní navigace

Přispějte na péči o osoby s autismem během akce Giving Tuesday

Komerční sdělení
Na osoby s autismem včetně dětí negativně dopadla epidemie covid-19. Pomozte jim překlenout náročnou situaci.

Sdílet

Autismus je poruchou vývoje sociální interakce a komunikace. Jde o vrozenou odlišnost ve vývoji a fungování mozku, která způsobuje, že dítě se chová a myslí jinak než jeho vrstevníci. Má potíže v komunikaci, nedokáže adekvátně reagovat na běžné situace. Na druhou stranu v některých oblastech mohou lidé s autismem výrazně převyšovat ostatní, třeba v matematice, jazycích nebo umění.

Níže vám přinášíme tipy na dvě tuzemské dobročinné organizace, které dlouhodobě pomáhají osobám s autismem. Na jejich konkrétní potřeby vyvolané epidemií nemoci covid-19 nyní můžete pod hlavičkou renomovaného projektu Giving Tuesday neboli Světového dne štědrosti a dobrých skutků finančně přispět.

Adventor potřebuje vybrat alespoň 40 000 korun na vybavení pro telekonferenční poskytování skupinových služeb klientům s poruchou autistického spektra v pražském komunitním centru KOPEC. Díky tomu bude možné nově poskytovat krizové poradenství on-line a pokračovat v poskytování rozvíjejících aktivit. Pro detaily klikněte zde.

Národní ústav pro autismus-NAUTIS nedávno otevřel novou pobočku Střediska osobní asistence v Hradci Králové a potřebuje akutně zakoupit levný osobní automobil, kterým by asistenti mohli dojíždět za klienty s autismem a cestovat s nimi v Královéhradeckém kraji. Pro detaily klikněte zde.

Více informací o Giving Tuesday neboli Světovém dnu štědrosti a dobrých skutků najdete na stránkách www.giving-tuesday.cz.

Děkujeme, že pomáháte.

Poznámka: Toto oznámení přináší Expobank CZ, česká banka s 29letou tradicí na zdejším trhu. Ta dlouhodobě hlavně finančně podporuje dobročinné organizace Adventor a Národní ústav pro autismus-NAUTIS a pomáhá šířit u veřejnosti povědomí o autismu. Do celosvětového projektu Giving Tuesday se Expobank CZ letos zapojila v souladu s rozvojem její strategie společenské odpovědnosti.

Vlajkovou lodí Expobank CZ v nabídce služeb osobního bankovnictví je běžný účet NEO, jehož vedení je zdarma a mezi jehož další atraktivní výhody patří bezplatné výběry hotovosti z libovolného bankomatu kterékoliv banky doma i v zahraničí, a to bez omezení a podmínek. Více informací včetně návodu na založení běžného účtu NEO jednoduše po internetu naleznete na www.expobank.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).