Hlavní navigace

Příjmy firmy Andreas STIHL dosáhly 2 miliard Euro za rok 2006

V roce 2006 dosáhly poprvé příjmy společnosti STIHL dvou miliard Euro. Obrat společnosti vzrostl díky zvýšenému prodeji na 2, 019 miliard Euro, což je o 11,4% více než v předcházejícím roce. Zahraniční příjmy znovu dosáhly kolem 88% celkového výdělku. Hlavními odběrateli jsou východoevropské země, Francie a Kanada. Stihl také s potěšením sleduje značný růst na německém trhu. Třetina celkových příjmů pochází z trhů v rámci Eurozóny a 44% mimo EU. Z hlediska kusů bylo prodáno více motorových pil než jiných motorových strojů, což je hlavní změna oproti minulému roku.

Sdílet

Stihl přináší nové technologie

Nabídka sortimentu byla v roce 2006 rozšířena o 21 nových produktů či produktových variant. Na trhu se objevilo množství novinek jako například celosvětově první motorová pila s elektronicky kontrolovaným karburátorem. S přípravou nových zákonů o emisích EU, které vstoupí v platnost v roce 2008, má již nyní Stihl připraven široký sortiment nářadí se značně sníženými emisemi, splňujícím nové normy.

Výroba v některých oblastech dosahuje kapacitních limitů Výroba motorových pil, ostatních motorových strojů, vodících lišt, pilových řetězů v důsledku vyššího prodeje vzrostla. V některých oblastech dosáhla kapacitních limitů. Rostoucí výroba v samotném Německu a v zahraničí způsobila nárůst pracovních míst. Počet zaměstnanců vzrostl za poslední rok o 10,2% na 9, 449 k 31. prosinci 2006, což znamená, že bylo nově vytvořeno 873 pracovních míst.

Investice opět rostly Investice společnosti v roce 2006 opět rostly. Dosáhly 164 milionů Euro (2005: 138 milionů Euro), z čehož 22% bylo investováno do mateřského závodu v Německu a 78% do přidružených společností v Německu i zahraničí. Hlavní oblastí investic byla výroba.

STIHL posiluje své výrobní lokace a celosvětovou distribuční síť Továrna ve švýcarském kantonu St. Allen nastartovala výrobu řetězů. V USA byl uveden do provozu nový sklad surovin a konstrukční práce začaly na stavbě výrobny vodících lišt. Na podzim 2006 bylo v Qingdao v Číně dokončeno nové výrobní zařízení a spuštěna výroba. Rozšíření výrobních prostorů a rozšiřování kapacity čeká v nejbližší době společnost VIKING v Rakousku. V Kanadě došlo k rozšíření budovy, která zvýší kapacitu skladovacích ploch.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).