Hlavní navigace

Přemýšlíte jak snížit náklady na podnikání? Webareal Vám může pomoci!

Komerční sdělení
Podnikání se dnes bez eshopu nebo alespoň webové prezentace neobejde. Tyto náklady můžete snížit na úplné minimum. Jak na to? Přinášíme Vám srovnání možných řešení.

Sdílet

Pokud dnes provozujete vlastní firmu, jistě víte, že bez prezentace na internetu, ať už vlastního eshopu nebo aspoň webové vizitky, to nejde. Možných řešení je nepřeberné množství. Jaké ale zvolit, abyste při tvorbě a především další údržbě tohoto nezbytného prodejního kanálu nezaplatili příliš mnoho, se podíváme v tomto článku.

Vezměme si 2 běžné případy drobných až středních podnikatelů. Tedy člověka podnikajícího na živnostenský list jako přivýdělek k zaměstnání, k mateřské nebo solo podnikatele s obratem někde do 1 milionu korun ročně a pak firmu s 5–15 zaměstnanci. Pro oba tyto typy podnikání lze zajistit vlastní webovou prezentaci už za 83 Kč měsíčně pomocí zombeek.cz nebo provoz eshopu od 150 Kč měsíčně na webareal.cz. Je takto levné řešení skutečně dobrá volba?

Řešení na míru

Pokud budeme uvažovat větší firmu s desetimiliónovými obraty ročně, určitě se vyplatí nechat si vytvořit vlastní web i eshop na míru. Je ale potřeba počítat s tím, že i když weby na míru se dají nechat vytvořit někde už od hranice 20.000 Kč, skutečný kvalitní web začíná někde na dvojnásobku. S eshopy je to podobné, jen cena slušného eshopu startuje přibližně na 100.000 Kč

Tím to ale nekončí. S vývojem zákonů a technologií (responzivní design, SSL, GDPR, apod.) je potřeba vytvořené řešení udržovat. Pokud máte šťastnou ruku při výběru dodavatele aplikace, může se správa pohybovat v tisícikorunách měsíčně. Pokud ale dodavatel například přestane fungovat nebo přestane v rámci vypršení záruční lhůty ručit za svůj produkt, čeká vás počáteční investice s jiným dodavatelem znovu.

Tento typ řešení je tedy poměrně nákladný a pro menší firmy a jednotlivce se příliš nehodí. 

Pronájem balíkového řešení

Existuje ale možnost nevyvíjet aplikaci úplně od píky, ale pronajmout si připravenou šablonu webu či eshopu a pouze si jí nastavením uzpůsobit pro své podnikání. Toto je ideální řešení pro menší podnikatele, neboť zlomkovou cenou pronájmu sdílí náklady na vývoj drahé aplikace s jejími ostatními uživateli.

Pokud jde o webovou prezentaci, jen těžko budeme hledat jednodušší a levnější možnost s českou podporou, administraci a vlastní doménou, než je již zmíněný zombeek.cz za 83 Kč  měsíčně.

S eshopem je to ale komplikovanější. Je potřeba zohlednit více parametrů (zákaznickou podporu, propojitelnost, podporu plateb, doprav, účetnictví, apod.). Pokud se podíváme na český trh, tak jedno z cenově nejdostupnějších a zároveň kvalitních řešení je systém webareal.cz. Nejen že vyzkoušetsi jej můžeteihnedna 15 dnů zdarma pomocí pár kliknutí, ale dodavatel systému Bohemiasoft, s.r.o. s 12 letou tradicí bude Váš eshop aktualizovat dle vývoje a potřeb trhu i nadále, a to v rámci ceny pronájmu. 

Co tedy nejčastěji menší firmy pro chod eshopu řeší a webareal.cz umí nabídnout:

 

  • Tvorba eshopu - Lze si svépomocí nastavit jednu z 23 responzivních šablon nebo využít profi grafiků a zákaznické podpory, kteří s prvotním přizpůsobením eshopu pomohou.
  • 11 platebních bran a 18 dopravní společnosti
  • Nespočet prodejních kanálů, mezi které patří klasické feedy pro zbožové porovnávače (Heureka, Zbozi, Google nákupy apod.), moduly pro sociální sítě a funkce pro rozesílání hromadných e-mailů, ale i netradiční prodejní tlačítko, které umožní nakupovat Vaše produkty i mimo Váš eshop.
  • 9 jazykových mutací pro expanzi do zahraničí
  • Napojení na účetní systémy Pohoda, Money S3, Ekonom
  • Automatická aktualizace skladu od dodavatele i napříč všemi Vašimi eshopy
  • Podpora EET & GDPR
  • E-mailová i telefonická zákaznická podpora
  • Pomocí API lze Webareal propojit s jakoukoliv další aplikací a tak rozšířit jeho funkčnost nebo jej automatizovat a šetřit čas Váš / Vašich zaměstnanců
  • Vlastní přístup a oprávnění ke správě eshopu pro jednotlivé zaměstnance

To vše za cenu pronájmu eshopu, a to 150 Kč měsíčně v tarifu Start při předplatném na 5 let. Nejčastěji však uživatelé volí roční platbu v tarifu Profi s dalšími výhodami za 325 Kč měsíčně. Za příplatek lze využít i možnosti fulfillmentu (uskladnění produktů a vyřizování objednávek za Vás) nebo dropshippingu (provoz eshopu bez vlastního sortimentu).

Srovnání ceny dalších balíkových řešení eshopu

Podobných systémů jako Webareal je samozřejmě na trhu více. Podívejme se na cenové srovnání s těmi nejčastějšími oproti nejdražšímu tarifu Profi při roční platbě za 3.900 Kč ročně:

Systém (tarif)

Cena pronájmu (na 1 rok)

Úspora na Webarealu (za 1 rok)

Shoptet (Enterprise)

32.040 Kč

+ 28.140 Kč

Eshop-rychle (Business) 

7.900 Kč

+ 4.000 Kč

Fastcentrik (Plus)

23.364 Kč

+ 19.464 Kč

Možnost převést Váš stávající eshop na Webareal

Pokud se teprve rozhodujete, kde svůj eshop provozovat, začít na Webarealu je snadné. Ale co dělat, pokud již svůj eshop máte postaven v jiném řešení, jehož vývoj ustrnul nebo jehož cena neodpovídá dodaným službám? Řešením je přechod na Webareal pomocí jednoduchého návodu, který zvládnete i Vy sami. Návod přesunu eshopu myslí nejen na produkty, kategorie a registrované zákazníky, ale i na důležitý přesun URL adres. Návod na přesun eshopu na Webareal naleznete zde.

Chci také eshop od Webarealu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).