Hlavní navigace

Pojišťovny jdou s dobou. Cestovní pojištění lze sjednat rodinám na míru nebo na poslední chvíli

Komerční sdělení
Jarní prázdniny značí poslední možnost, kdy mohou vášniví lyžaři vyrazit za hranice na hory za poslední lyžovačkou sezony. Zatímco na nabroušení lyží zapomene málokdo, na cestovní pojištění už každý nemyslí. Přitom je obojí stejně důležité.

Sdílet

Aby lidé nemuseli kvůli zapomenutí sjednání cestovního pojištění platit desetitisíce za ošetření vymknutého kotníku, můžou si ho sjednat už i přes mobil. Stačí jen data nebo připojení k WiFi. „Pojištěni jste už v moment odeslání peněz na účet pojišťovny, takže není nutné čekat na jejich připsání u nás. V případě potřeby je totiž podstatné dokázat, kdy platba z účtu odešla, což jde snadno například s pomocí elektronického bankovnictví,“ vysvětluje manažerka cestovního pojištění Generali Dana Binderová.

Pojištění jde ušít na míru

Každý má rád trochu něco jiného. I v rámci jedné rodiny může někdo preferovat freeride, zatímco jiný raději zůstane na bezpečných sjezdovkách. V takovém případě se vyplatí pro jednotlivé členy rodiny sjednat pojištění rizikových aktivit. Proto je výhodou, že už dnes lze sjednat pojištění šité na míru pro každého člena rodiny. Některé pojišťovny dokonce nabízejí i různé výhodné balíčky a slevy určené pro rodiny.  Dobré je se porozhlédnout i na Facebookových profilech pojišťoven. Třeba Generali nabízí svým fanouškům možnost čerpat speciální slevy.

Naprosto zásadní je možnost připojištění pro ty, kteří milují adrenalin a vyznávají freeride styl. Dana Binderová z Generali říká, že pojištění je u freeridu dokonce nutné. „Pro jízdu na vyznačených freerideových sjezdovkách je možné se pojistit v rámci připojištění rizikových sportovních činností, protože pohyb v takovém terénu je z pohledu pojišťovny skutečně nebezpečný,“ vysvětluje expertka.

Pozor na správně zvolené limity

Náklady na léčbu v případě zranění jsou v zemích západní Evropy vyšší než v Česku. Odborníci proto doporučují sjednat cestovního pojištění s limitem alespoň 3 miliony korun. Pojištění běžných aktivit přitom platí do 3500 metrů nad mořem. Sportovní pojištění je nutné zřídit až při pohybu nad 5000 metrů nad mořem. Současně s tím lze sjednat i pojištění zásahu horské služby, které zajistí zásah v takových situacích jako je zranění v horském terénu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).