Hlavní navigace

Podzim otestuje vaše povinné ručení

Povinné ručení je každý podzim podrobeno velké zátěžové zkoušce. Řidiči z toho mohou vinit hlavně zvěř a pneumatiky, ale jak se nástrahám ubránit?

Sdílet

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla ve všech případech chrání osoby, kterým byla při dopravní nehodě způsobena škoda. Pro viníky je největší ochranou ztráta finanční odpovědnosti za jejich chyby. Stačí ale pozdě přezout na zimní pneumatiky a katastrofa je na světě.

Vymáhání škod kvůli špatným pneumatikám?

Ano, je to tak, pojišťovny k tomu ve větší míře přistoupily po zavedení povinných zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března. Pokud řidič způsobí nehodu na nevhodných pneumatikách a likvidátor pojistné události dojde k závěru, že by k nehodě na správných pneumatikách nedošlo, řidič-viník může mít velké potíže. Pojišťovna po něm totiž bude pravděpodobně vymáhat alespoň část škody, kterou musela zaplatit poškozeným osobám.

Jak se tedy bránit? Nemusíte si sjednávat žádné speciální povinné ručení, jen nešetřete na zimních pneumatikách a obujte je vždy včas, tedy když teploty poklesnou pod 7 stupňů. Naopak, ušetřit můžete na samotném pojištění díky online srovnání povinného ručení.

Zvěř a tma

Na podzim je brzy tma, obzvláště po přechodu zpět na středoevropský „zimní“ čas. Každá cesta podél pole nebo lesa hrozí střetem se zvěří, obzvlášť při častých podzimních mlhách. Vyplatí se tedy nějaké nadstandardní povinné ručení pro střet se zvěří? Odborníci potvrzují, že nikoliv. Ceny havarijního pojištění poklesly už natolik, že je lepší spíše ušetřit na povinném pojištění, třeba díky online srovnávačům, viz tabulka a kalkulace pojištění vozidla, a pořídit si ještě havarijní pojištění. Právě havarijní pojištění je vytvořeno za účelem ochrany majetku viníka nehody. A v některých případech jen havarijní pojištění dokáže ochránit i poškozeného, zejména při střetu se zvěří, vandalismu, živelní pohromě, nebo krádeži.

Konkrétní vozidlo Standardní cena Nejnižší pojistné Maximální úspora
Peugeot 206 1.1, 44 kW 4 190 Kč 1 365 Kč 2 825 Kč
Škoda Fabia 1.3, 50 kW 4 410 Kč 1 402 Kč 3 008 Kč
Volkswagen Golf 1.4, 55 kW 5 240 Kč 1 420 Kč 3 820 Kč
Škoda Octavia 1.9, 74 kW 7 990 Kč 1 660 Kč 6 330 Kč
BMW řada 5, 3.0, 170 kW 13 690 Kč 2 316 Kč 11 374 Kč

Ceny jsou z 11/2012 a mají pouze orientační charakter

Ušetřete maximum

Na internetu můžete kdykoliv sjednávat povinné ručení za ceny, na jaké se přes pobočky pojišťoven nikdy nedá dostat. Právě z důvodu poskytnutí co nejvyšší úspory vznikly online kalkulačky, kam zájemce zadá pouze několik základních informací a během vteřiny má před sebou tabulku s výší pojistného od všech pojišťoven v nabídce srovnávače najednou. Nejčastější úspora dosažená přes internetové porovnání činí skoro 2 000 Kč, což více než polovina průměrné ceny povinného ručení.

Sjednat povinné ručení online!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).