Hlavní navigace

Podnikatelský Factoring. Jednoduché financování pro malé firmy

PODNIKATELSKÝ FACTORING je způsob financování na základě proplácení vydaných faktur firmy, který umožní rozeběhnout její podnikání a navýšit obrat i zisk.

Sdílet

Podnikatelský factoring je vytvořený speciálně pro malé a nově založené firmy s nízkým obratem nebo bez bankovní historie podnikající v režimu B2B (business-to-business), tedy pro firmu, která svoje výrobky nebo služby prodává dalším firmám. Na rozdíl od bankovních podmínek, není pro podnikatelský factoring rozhodující bonita firmy, podstatní jsou její odběratelé

Pokud měsíční obrat firmy dosahuje alespoň 300.000,–Kč, pak je podnikatelský factoring ideálním řešením. Jestliže má malá firma dobré know-how, dokáže s ním prorazit na trh, má kvalitní odběratele, pak jí podnikatelský factoring dokáže pomoci k rozvoji podnikání, růstu obratu i zisku.

Co vlastně nabízí?

  • Jednoduché a rychlé načerpání financí bez složité administrativy.
  • Konkurenční výhodu díky možnosti nabídnout svým odběratelům delší splatnosti.
  • Možnost získat slevy u svých dodavatelů za včasné platby.
  • Výše poskytnutých financí je pružná, roste úměrně s obratem firmy.
  • Poradenství se smluvní dokumentací a zajištěním podkladů.

Samozřejmostí je, že finance uvolněné factoringem nejsou účelově vázané, mohou být použity libovolným způsoben podle svého uvážení a potřeb, například na další investice.

www.bibbyfinan­cialservices.cz

Princip factoringu spočívá v přeměně vydaných faktur na hotovost v co nejkratším čase. Po postoupení pohledávek factoringové společnosti získáte až 90% zálohu, kterou můžete využít na úhradu dodavatelům nebo sjednání slevy za předčasnou platbu. Samozřejmostí je, že finance uvolněné factoringem nejsou účelově vázané, můžete je použít libovolným způsoben podle svého uvážení a potřeb, například na další investice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).