Hlavní navigace

Podnikat nebo splynout s davem aneb jak řádně nastartovat podnikání?

Jak si poradit s podnikáním po ukončení zaměstnaneckého poměru a jak nezakončit svůj podnikatelský start pádem v hlubinách neúspěchu?

Sdílet

Právě v těchto dnech je poměrně žhavým tématem nejen nezaměstnanost jako taková, ale především boom v rámci nových firem a ekonomických subjektů všeobecně, které vznikly díky nedostatku pracovních míst na našem trhu.

Ačkoliv nedostatek pracovních míst a přehršel kvalifikovaných lidí není pouze stav roku 2013 ale také let minulých, přeci jen nastaly změny, které nebyly v minulosti tak dominantní jako právě nyní. 

Stále jsou samozřejmě lidé, kteří sečkávají na úřadech práce na finanční podpoře a očekávají příchod pracovní pozice, která odpovídá jejich zkušenostem a vzdělání. Stále však narůstá počet propuštěných zaměstnanců, kteří řeší momentálně vzniklou situaci právě založením nových firem či živností.

Sám čerstvý podnikatel, se tak postupně dostává do situace, kdy není poptávek po jeho službách nazbyt. Pokud tedy jako nový podnikatel nemáte vstupní investici, díky které byste měli možnost se zviditelnit, mnohdy takový podnikatel upadá v zapomnění a pocit vyhoření je ještě o něco intenzivnější, než tomu bylo v případě ukončení klasického pracovního poměru.

Jak tedy podnikání rozjet bez větších finančních kotrmelců?

Právě s touto situací začínajících podnikatelů, ale také dalších ekonomických subjektů, mohou pomoci služby tzv. poptávkových systémů. Tyto projekty fungují na velmi jednoduchém principu. Uhradíte částku v rozmezí od 2 000 Kč do cca 6 000 Kč na období od 6 do 12 měsíců a v pravidelných intervalech vám budou v emailu přibývat poptávky ať již od fyzických osob, firemní klientely či poptávky po realizaci veřejných zakázek. Vše je možné cílit dle oboru a také příslušného kraje.

Největším projektem tohoto druhu, je v současnosti AAAPOPTÁVKA.CZ, která měsíčně odbaví téměř 15 000 poptávek z mnoha oborů činnosti v rámci celé České republiky.

Proč tedy nelovit podnikatelskou budoucnost v moři poptávkových projektů, kde je poptávek po Vaší činnosti více než dost?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).