Hlavní navigace

Podílovým fondům se vyhněte. Založte si raději výhodnější termínovaný vklad

Uvažujete o investování do podílových fondů? Zlákala vás možnost relativně zajímavého výnosu, o kterém některé finanční ústavy mluví? Doporučujeme vám být prozíravější.

Sdílet

Na českém trhu existují daleko zajímavější a mnohem jednoduší nástroje, jak zcela bezpečně a mnohem výhodněji zhodnotit své finanční prostředky.

Máte aktuálně větší finanční rezervu a plánujete jak ji výhodně zhodnotit? Řada lidí se v poslední době nechává zlákat investováním do podílových fondů, které jim – ve většině případech – slibují zpravidla poměrně zajímavé výnosy. Klíčovým slůvkem této magické formulace je ovšem právě ono „zpravidla“. Zpravidla rozhodně neznamená, že tomu tak ve výsledku skutečně bude. Bohužel podle zkušeností, tomu ve výsledku zpravidla bývá vždy úplně jinak.

Fondy byly loni v mínusu až o desítky procent

Podle informací, které letos v lednu přinesla ČTK, většina domácích podílových fondů loni prodělala. Ve ztrátě byly zejména akciové a smíšené fondy, z nichž některé byly v minusu až o desítky procent. Podílníky vesměs nepotěšily ani dluhopisové a peněžní fondy, jejichž průměrná výkonnost byla okolo nuly. Aktuální situace v Evropě i ve světě, přitom nikterak nenaznačuje, že by jsme mohli tento rok očekávat příznivější výsledky. Rozhodně se tedy při plánu investování do podílových fondů vyplatí být obezřetnější. Těm, kteří se nechtějí spoléhat na nejistý trh a raději volí jistý výnos, doporučujeme porozhlédnout se i po jiných finančních nástrojích, které jsou mnohem více srozumitelnější, bezpečnější a ve výsledku dokonce i výnosnější.

Pojištěné vkladové produkty

Pokud víte, že v horizontu tří až pěti let nebudete naspořené prostředky potřebovat, doporučujeme vám využít stále oblíbené termínované vklady. Nabídce klasických bank se ovšem raději vyhněte. Výnos většiny jejich vkladových produktů, včetně termínovaných vkladů, totiž sotva pokrývá znehodnocení díky inflaci. Zkuste se třeba podívat na termínované vklady u spořitelních družstev. Případné obavy z těchto finančních institucí hoďte za hlavu. Spořitelní družstva jsou totiž stejně jako banky pod dohledem ČNB, veškeré vklady střadatelů jsou zároveň, opět stejně jako ve všech bankách, 100 % pojištěné až do výše 100 tisíc EUR u Fondu pojištění vkladů.

Termínované vklady = garantovaný výnos

WPB Capital například u svého tříletého termínované vkladu garantuje roční výnos až 3,80 %, v případě, že zvolíte termínovaný vklad o dva roky delší, zhodnocení se vyšplhá až na 4,25 % p.a. Pokud si tedy např. u WPB Capital uložíte 600 tisíc Kč na 5 let a využijete jejich termínovaný vklad, můžete se těšit, že si po pěti letech vyberete 694 350 Kč po zdanění. Svůj potenciální výnos si můžete snadno spočítat přímo na stránkách WPB Capital prostřednictvím jejich kalkulačky. Největší výhodou tohoto vkladového produktu přitom je, že úrok máte garantovaný po celou dobu jeho trvání, tzn. že nemusíte mít žádné obavy z jeho případného snížení.

* Čisté výnosy po zdanění
* Čisté výnosy při využití termínovaných vkladů WPB Capital  s dobou splatnosti 1, 3 a 5 let

* Čisté výnosy po zdanění
* Čisté výnosy při využití termínovaných vkladů WPB Capital s dobou splatnosti 1, 3 a 5 let

Ještě lepší úrok nabízí spořicí účet

Dobrou alternativou, která oproti termínovaným vkladům umožňuje navíc pravidelné přívklady dalších finančních prostředků, jsou pak spořicí účty. Výnosy jsou přitom v tomto případě ještě vyšší než u klasických termínovaných vkladů. Navíc WPB Capital aktuálně nabízí speciální akci  – spořicí účty s výpovědní lhůtou tři a více let zvýhodnili bonusem v podobě úrokové sazby vyšší o 0,2% p.a. Maximální dosažitelná úroková sazba u WPB Capital tak nyní u spořicího účtu dosahuje až 4,55 procent ročně. Aktuálně jde na českém trhu o jeden z nejvýhodnějších vkladových účtů, nabízející bezpečnou cestu jak efektivně a nadstandardně zhodnotit úspory.

Získejte bonus 0,2 % p.a.

Bonus 0,2 % p. a. platí pro všechna pásma úročení a je garantován do konce roku 2012. Už při vkladu 20 000 Kč na 5 let tak klient dosáhne na úrokovou sazbu 3,90 % ročně. Efektivní úroková sazba je pak díky měsíčnímu úročení spořicích účtů ještě vyšší. Nabídka aktuální akce v podobě bonusového navýšení sazby je ovšem časově omezená pouze pro vklady založené do 15. dubna 2012. Ke spořicímu účtu získává navíc každý klient zdarma běžný účet. Zdarma jsou také na běžném účtu poskytované služby, například internetbanking, neomezený počet transakcí nebo doručení tištěného výpisu.

WPB Capital patří aktuálně mezi finanční instituce, které nabízí nejvyšší možné zhodnocení finančních prostředků. Nabídkou bonusu v podobě zvýhodněné úrokové sazby o 0,2 % svou pozici ještě více potvrdilo. Možnost založit nový vkladový produkt nabízí WPB Capital online prostřednictvím svých webových stránek, nebo osobně na své pražské pobočce v Paláci Edison poblíž Jindřišské věže v Praze 1 (Jeruzalémská 1321/2). Více informací lze také získat na bezplatné telefonní lince 800 345 345.

Přehled vkladových produktů WPB Capital:

Spořicí účty se zhodnocením až 4,55% p.a.
Termínované vklady s garantovaným zhodnocením až 4,25 % p.a.
Termínované vklady s možností předčasného výběru
Termínované vklady s možností revolvingu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).