Hlavní navigace

OHL ŽS DOSÁHLO V ROCE 2006 REKORDNÍHO ZISKU

Uplynulý rok byl pro akciovou společnost OHL ŽS jedním z nejúspěšnějších za celou dobu její dosavadní existence. „Podle mezinárodních standardů činil zisk společnosti po zdanění 393 mil. Kč, což je nejvíc v historii firmy,“ řekl dnes na tiskové konferenci Svazu podnikatelů ve stavebnictví v Brně Ing. František Ledabyl, 1. místopředseda představenstva a obchodní ředitel OHL ŽS, a.s.

Sdílet

Meziročně zisk po zdanění vzrostl o 64%, přičemž zisk na akcii ve stejném období stoupl z 491 Kč na 809 Kč. Rovněž tržby společnosti podle mezinárodních účetních standardů byly rekordní a dosáhly 8,8 miliard Kč, když v roce 2005 to bylo 7,3 miliardy Kč a meziroční růst tedy činil 20%. Rostoucí trend vykazují i další ekonomické ukazatele jako rentabilita tržeb a kapitálu a produktivita práce (viz grafy v příloze).

OHL ŽS, a.s. nepůsobí jen v České republice, ale stále úspěšněji proniká i do zahraničí. Podíl zahraničních zakázek na celkových tržbách dosáhl v loňském roce jedné čtvrtiny. Nejvíce, 59% všech zahraničních zakázek, realizovala společnost na Slovensku, přes 18% v Černé Hoře a téměř 13% v Azerbajdžánu. Dále společnost působila také v Maďarsku, Bulharsku a Chorvatsku. Jsme rádi, že se nám v zahraničí daří, ale v žádném případě jsme neřekli poslední slovo. V současnosti se snažíme proniknout i na další zahraniční trhy, konkrétně např. v Moldávii, Gruzii a Rusku, doplnil Ing. Ledabyl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).