Hlavní navigace

Nové technologie usnadňují podnikatelům práci

Díky moderním technologiím se podnikatelům daří šetřit čas a zvyšovat tržby. Obliba jednoduchých a levných aplikací mezi podnikateli stoupá

Sdílet

Paní Ilona (35) ve svém kadeřnictví poskytovala služby formou fixních částek za jednotlivé úkony. Zákazníci se ale čím dál častěji ptali na možnost platit kartou, a tak si nakonec pořídila aplikaci ePokladna od Vodafonu.

Co Vás přimělo investovat do ePokladny?

Modernizaci kadeřnictví jsem zvažovala delší dobu. Chtěla jsem více zaujmout zákazníky, kteří preferují domácké ale i moderní prostředí. Rozhodla jsem se tedy renovovat prostor a zavést moderní technologie, které nabízí i větší kadeřnictví. 

Co všechno aplikace zvládá?

Vodafone ePokladna umožňuje evidovat transakce, vystavovat elektronické účtenky a skrze bezdrátové připojení kapesní tiskárny je i tisknout. Navíc je možné k ní připojit platební terminál mPOS, což je přesně to, co jsem hledala.

Další výhodou je, že k samotné ePokladně není potřeba internetové připojení. Všechno lze vyřídit offline, samozřejmě s výjimkou bezhotovostních plateb a posílání účtenek na mail.

Jaké funkce využíváte Vy?

Já jsem si nakonec koupila základní model ePokladna Mini s možností evidence 8 přednastavených položek. Tato verze mi umožňuje vést si lepší přehled o denních tržbách a významně mi šetří čas. Na tabletu jen naklikám jednotlivé provedené úkony a hned mám celkovou částku. K aplikaci jsem si pořídila ještě kapesní bezdrátovou tiskárnu a platební terminál mPOS.

Jaké byly Vaše počáteční náklady?

Licence ePokladna Mini mě stojí 180 korun měsíčně a za tarif RED LTE Business platím 749 korun měsíčně. Když jsem si ePokladnu pořídila, přešla jsem totiž k Vodafonu, abych měla všechny služby u jednoho dodavatele. Tablet jsem už měla, a tak jsem pořídila jen tiskárnu za zhruba 5 tisíc korun a vyřídila v bance platební terminál.

Co Vám aplikace přinesla?

Bezhotovostní platby mi zajistily spoustu nových zákazníků. Do budoucna dokonce uvažuji o přechodu na vyšší verzi, s kterou bych měla přehled i o stavu zboží. S ePokladnou jsem navíc připravena i na plánovanou elektronickou evidenci tržeb a nestresuje mě případná nutnost rychlého nákupu dalších zařízení, kterým nerozumím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).