Hlavní navigace

Nové technologie usnadňují podnikatelům práci

Díky moderním technologiím se podnikatelům daří šetřit čas a zvyšovat tržby. Obliba jednoduchých a levných aplikací mezi podnikateli stoupá

Doba čtení: 2 minuty

Paní Ilona (35) ve svém kadeřnictví poskytovala služby formou fixních částek za jednotlivé úkony. Zákazníci se ale čím dál častěji ptali na možnost platit kartou, a tak si nakonec pořídila aplikaci ePokladna od Vodafonu.

Co Vás přimělo investovat do ePokladny?

Modernizaci kadeřnictví jsem zvažovala delší dobu. Chtěla jsem více zaujmout zákazníky, kteří preferují domácké ale i moderní prostředí. Rozhodla jsem se tedy renovovat prostor a zavést moderní technologie, které nabízí i větší kadeřnictví. 

Co všechno aplikace zvládá?

Vodafone ePokladna umožňuje evidovat transakce, vystavovat elektronické účtenky a skrze bezdrátové připojení kapesní tiskárny je i tisknout. Navíc je možné k ní připojit platební terminál mPOS, což je přesně to, co jsem hledala.

Další výhodou je, že k samotné ePokladně není potřeba internetové připojení. Všechno lze vyřídit offline, samozřejmě s výjimkou bezhotovostních plateb a posílání účtenek na mail.

Jaké funkce využíváte Vy?

Já jsem si nakonec koupila základní model ePokladna Mini s možností evidence 8 přednastavených položek. Tato verze mi umožňuje vést si lepší přehled o denních tržbách a významně mi šetří čas. Na tabletu jen naklikám jednotlivé provedené úkony a hned mám celkovou částku. K aplikaci jsem si pořídila ještě kapesní bezdrátovou tiskárnu a platební terminál mPOS.

Jaké byly Vaše počáteční náklady?

Licence ePokladna Mini mě stojí 180 korun měsíčně a za tarif RED LTE Business platím 749 korun měsíčně. Když jsem si ePokladnu pořídila, přešla jsem totiž k Vodafonu, abych měla všechny služby u jednoho dodavatele. Tablet jsem už měla, a tak jsem pořídila jen tiskárnu za zhruba 5 tisíc korun a vyřídila v bance platební terminál.

Co Vám aplikace přinesla?

Bezhotovostní platby mi zajistily spoustu nových zákazníků. Do budoucna dokonce uvažuji o přechodu na vyšší verzi, s kterou bych měla přehled i o stavu zboží. S ePokladnou jsem navíc připravena i na plánovanou elektronickou evidenci tržeb a nestresuje mě případná nutnost rychlého nákupu dalších zařízení, kterým nerozumím.