Hlavní navigace

Nejvyšší výnos z 500 tisíc korun přinese termínovaný vklad

Podle článku, který byl nedávno na stránkách Měšec.cz zveřejněn, má průměrná domácnost v bance uloženo 500 tisíc korun. Jaký způsob jejich zhodnocení na bankovním trhu je nejvýhodnější?

Sdílet

Následující tabulka porovnává výnosy, které vám přinesou nějčastěji využívané formy uložení peněz. Červeně jsou označené „nejlepší nabídky“ na zhodnocení 500 tisíc korun za půl roku, 1 a 2 roky nebo za 5 let na běžném a spořícím účtu a na vybraných termínovaných vkladech:


JaT Clear deal tabulka

Jak je z přehledu vidět, peníze uložené na běžném účtě nepřináší žádný výnos. Kvůli bankovním poplatkům se naopak snižují, a proto je vhodné držet je tam k operativnímu výběru maximálně ve výši jednoho měsíčního platu. Vyšší zhodnocení slibují spořící účty, v případě ING Konta, v horizontu půl roku.

Nejvýhodnějším bankovním vkladem na trhu pro úložku ve výši 500 tisíc korun na jeden rok a více je v současné době termínovaný vklad Clear Deal od J&T Banky. Vybrat si můžete mezi ročním vkladem s úrokem 4 % p.a., vkladem na dva roky při 4,5 % p.a. nebo na pět let při 5 % p.a. Spolu s vysokým zhodnocením vašich prostředků je velkou výhodou i fakt, že k jeho zřízení stačí podepsat jen jednu rámcovou smlouvu, osobně anebo korespondenčně. Pokud si termínovaný vklad Clear Deal sjednáte na pět let nebo na roční či dvouletý vklad uložíte jeden milion korun a více, získáte teď navíc jako dárek týdenní pobyt v Tatrách pro dvě osoby včetně snídaně v jednom z nabízených čtyřhvězdičkových hotelů.

Další informace o Clear Deal jsou k dispozici na www.cleardeal.cz nebo na telefonu 800 707 606.

.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).