Hlavní navigace

Největší předností termínovaných vkladů je jistota výnosu

Ve chvíli, kdy jen málokdo dokáže odhadnout další vývoj kapitálových trhů, i zkušení investoři přemýšlí o rozložení rizika. Hledají proto alespoň pro část svých peněz bezpečnější formy zhodnocení. Je tedy celkem přirozené, že čím dál více využívají tradiční spořicí produkty.

Sdílet

Termínované vklady jsou navíc v tuto chvíli vhodné i pro ty, kteří své peníze zatím nijak nezhodnocují a jen jim leží na běžném účtu nebo doma. Obliba těchto bezpečných instrumentů je vidět i v nabídce bank a ještě více v nabídce družstevních záložen.

Pokud hledáte opravdu nejvyšší výnos na termínovaných vkladech, pak byste měli uvažovat o WPB Capital, spořitelním družstvu. Jejich úročení je v tuto chvíli 4 až 5,65 % ročně a pokud si založíte spoření prostřednictvím internetu, pak můžete získat až 5,85 %. Úroková sazba je u termínovaných vkladů garantovaná a tak se v průběhu celého spoření nemůže změnit.

Největší předností termínovaných vkladů je však jejich bezpečnost. Vklady ve WPB Capital jsou ze zákona pojištěny stejně jako v bance ve výši 90 % vkladů, maximálně do 25 000 eur. Vláda již schválila návrh na navýšení této garance na 100 %, až do výše 50 000 eur. Navíc WPB Capital stejně jako banky a ostatní družstevní záložny podléhá dohledu České národní banky a musí dodržovat při svém podnikání přísná pravidla a bankovní standardy.

WPB Capital je jedním z kapitálově nejsilnějších spořitelních družstev v České republice. Bylo založeno v roce 1999 a od svého vzniku klade důraz na rychlost, flexibilitu a individuální přístup ke svým klientům.

Více informací naleznete na stránkách WPB Capital.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).