Hlavní navigace

Návod na výběr nejlepší hypotéky a pojištění domácnosti

Komerční sdělení  Autor: Pixabay
Plánujete pořízení nemovitosti na hypotéku? V takovém případě se vám bude hodit návod, s jehož pomocí si dokážete vybrat tu nejvýhodnější nabídku. V článku také najdete doporučení pro sjednání výhodného pojištění domácnosti, protože jde o vhodný doplněk právě k hypotéce.

Sdílet

Výběr nejvýhodnějšího hypotečního úvěru

Pořízení vlastní nemovitosti je velký krok, který si žádá pečlivý výběr všeho okolo. Týká se to i financování. Jen málo lidí má k dispozici dostatečnou hotovost pro přímý nákup vybraného bytu, domu či pozemku. Pro všechny ostatní je tu hypoteční úvěr. Půjčit si můžete až několik miliónů korun. Úvěr je zajištěn kupovanou či jinou nemovitostí. A protože jde o velkou částku, počítá se každá desetina procenta z úrokové sazby. Naštěstí existuje více různých poskytovatelů, takže si ve většině případů můžete vybírat. Proces volby nejlepší nabídky vám usnadní přehledné srovnání hypoték, kdy na jednom místě uvidíte veškeré úvěry podle zadaných kritérií. Snadno tak zvolíte nejvýhodnější možnost.

Zkontrolujte si, že na hypotéku dosáhnete

Při výběru lákavé nabídky na hypoteční úvěr mohou být úskalím podmínky pro jeho získání. Mnohdy je pro zvýhodněnou sazbu totiž potřeba sjednat i další produkty. Pokud navíc nemáte dostatečný příjem, nebo již máte aktuální úvěry, může se stát, že na hypotéku nedosáhnete. Tehdy je možné přidat část z vlastních prostředků a žádat o zapůjčení menší částky.

Pojištění domácnosti

K hypotéce běžně patří i pojištění domácnosti. U většiny poskytovatelů jde o volitelný produkt. V případě problémů vám však tento druh pojištění může pomoci. Pečlivě si vyberte limity pojistného plnění a nezapomeňte zahrnout i dražší kusy vybavení. V případě, že jde o rodinný dům, může se hodit i celkové pojištění nemovitosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).