Hlavní navigace

Na staré úvěry s novou bankou – s Wüstenrotem

Čechů, kteří si pořizují vlastní bydlení a financují ho pomocí úvěru, je rok od roku stále více. Tato cesta má celou řadu výhod. Namísto nekonečných plateb nájemného a navíc s nejistotou, nakolik nájemné v budoucnu poroste, splácíte nemovitost, která se stává vaším vlastnictvím. Počáteční vlastní kapitál přitom nemusíte mít nikterak závratný. Ve většině bank či stavebních spořitelen získáte úvěr až na 100 % tržní hodnoty nemovitosti.

Sdílet

Uvažujeme-li však o účelovém úvěru na bydlení nebo o hypotéce, musíme si uvědomit, že se jedná o závažný krok. Běžná doba splatnosti těchto úvěrů se pohybuje kolem dvaceti let, a tak se bance upisujeme na léta, po která nám bude tato banka finančním partnerem. A dlouhodobého partnera si musíme vybírat velmi pečlivě. Přes veškerou opatrnost se ale stále rozhodujeme na základě aktuálních údajů a jen stěží můžeme odhadnout, co bude za pět či deset let. To, co se nám na počátku jeví jako nejvýhodnější, nemusí za několik let platit. A že se podmínky úvěru, především úrokové sazby mohou výrazně změnit, o tom se v současné době přesvědčuje stále více klientů. Nemusíte se však obávat, že by z konkrétní smlouvy o úvěru nebylo úniku. Cesta existuje a nazývá se refinancování. Tato služba vám umožňuje „přestěhovat“ úvěr k výhodnější nabídce a např. Wüstenrot hypoteční banka vám v tom vyjde maximálně vstříc. Nutným předpokladem přechodu k Wüstenrotu je ale možnost předčasného splacení úvěru ve vaší původní bance. To by však vzhledem k účtovaným poplatkům mohlo vyjít draho, takže je třeba využít ten správný okamžik. Např. u hypotéky máte právo odmítnout nově navrženou úrokovou sazbu jen při ukončení fixace úrokové sazby a právě jen v tomto okamžiku můžete úvěr „doplatit“ bez jakýchkoliv úrokových sankcí či mimořádných poplatků. Prostředky na zmíněný „doplatek“ získáte od Wüstenrotu, který tak nahradí stávajícího věřitele.

Speciální Hypotéka REFIN je určena všem klientům, jimž k doplacení původního finančního závazku zbývá alespoň 300 000 Kč. Wüstenrot vám poskytne hypoteční úvěr až na 90 % zástavní hodnoty vaší nemovitosti. Pokud měsíční splátka nepřevýší 1,2 násobku splátky původního úvěru, resp. úvěrů, které alespoň jeden rok bez problémů splácíte, nemusíte dokládat své příjmy. Wüstenrotu předložíte jen čestné prohlášení, že jste schopni úvěr splácet. Také posouzení nemovitosti pro účely zástavy je při přechodu k Wüstenrotu velmi jednoduché. K žádosti o hypoteční úvěr přiložíte původní posudek, několik aktuálních fotografií a čestné prohlášení o stavu nemovitosti. Za posouzení nebudete platit žádný poplatek. Můžete ušetřit také na životním pojištění, neboť Wüstenrot jej až na specifické případy nevyžaduje. Wüstenrot vám úvěr REFIN poskytne za sníženou úrokovou sazbu a vše vyřídí zdarma a velmi rychle. Pro klienty, kteří si na úvěr koupili starší domek nebo byt a rádi by si ho zmodernizovali podle svých představ, má REFIN ještě jednu výhodu navíc. Až 30 % této hypotéky můžete použít na opravy a rekonstrukce a díky tomu bydlet jako v novém. Více informací vám poskytnou odborní finanční poradci Wüstenrotu.

Zelená linka 800 225 555, www.wuestenrot.cz
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).