Hlavní navigace

Na internetu CCS nově i ceny pohonných hmot z okresů

CCS, největší odběratel pohonných hmot pro silniční dopravu v České republice, rozšiřuje své internetové stránky o vývoji cen pohonných hmot o ceny Naturalu 95 a nafty v okresech. Denně aktualizované údaje jsou bezplatně k dispozici na adrese www.cenyphm.cz.

Sdílet

Náš současný internetový publikační systém o cenách pohonných hmot na českých čerpacích stanicích využívají všechny významné sdělovací prostředky pro svá ekonomická zpravodajství. Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty vypočítáváme z transakcí 350 tisíc řidičů, kteří prostřednictvím karet CCS nakupují na cca 2 250 čerpacích stanicích všech řetězců, jako například Shell, OMV, Benzina, Čepro, JET a Agip, a na stovkách soukromých čerpacích stanic. Největší výhodou našeho publikačního systému je automatická aktualizace cen za předchozí den a snadná tvorba grafů a tabulek dle parametrů zvolených uživatelem. Na uvedených internetových stránkách je rovněž k dispozici archiv vývoje cen od roku 2000.

„Po loňském rozšíření internetových stránek cenyphm.cz o krajské ceny naturalu a nafty návštěvnost stránek výrazně stoupla. Někteří řidiči stále tankují na čerpacích stanicích, kam je lákají marketingové a věrnostní programy, jejichž využívání není vždy v plném souladu se zájmem firmy přistupovat k provozu svěřeného vozidla ekonomicky. Proto nyní přicházíme s dalším rozšířením stránek o okresní ceny a doufáme, že tyto informace ještě více pomohou řidičům plánovat racionální čerpání, třeba na menších čerpacích stanicích mimo hlavní tahy, a novinářům srovnávat ceny pohonných hmot i v regionech,“ uvedl David Sroka, tiskový mluvčí CCS.

Data na stránkách www.cenyphm.cz jsou volně přístupná jak široké veřejnosti, tak zástupcům sdělovacích prostředků. Veškeré údaje o cenách pohonných hmot je také možné bezplatně dále publikovat, a to za podmínky, že součástí zveřejněných dat bude vždy informace o jejich původu, například „Zdroj: CCS“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).