Hlavní navigace

Mzdové účetní čeká řada podstatných změn v roce 2022

Komerční sdělení  Autor: Internet Info
Připravte se na novinky na našem online školení. Podíváme se například na změny ve zdravotním, sociálním a nemocenském pojištění.

Sdílet

Online školení Změny ve mzdové účtárně, které proběhne 13. října je určeno mzdovým účetním, personalistům a ostatním zaměstnancům, kteří chtějí získat ucelený přehled o změnách ve mzdové účtárně v roce 2022. Obsah školení bude odpovídat aktuální situaci v připravované legislativě ke dni školení. 

Okruhy online školení

Změny v pracovněprávní oblasti– minimální mzda a nejnižší úroveň zaručené mzdy.

Změny v zákoně o státní sociální podpoře – očekávané náklady na bydlení, vztah k nezabavitelným částkám při provádění srážek ze mzdy, nové parametrické změny.

Změny ve zdravotním pojištění – parametrické změny, OSVČ a minimální výše pojistného na zdravotní pojištění, osoba bez zdanitelných příjmů.

Změny v nemocenském pojištění – rozhodný příjem pro vznik účasti na nemocenském pojištění – 3 000 Kč, nové redukční hranice, další změny v této oblasti.

Náhrada mzdy za dobu prvních 14 dnů pracovní neschopnosti – nové redukční hranice pro průměrný výdělek, skutečný harmonogram směn a fiktivní harmonogram směn, nadstandardní poskytování náhrady mzdy, odvod pojistného a daní, právo kontroly dodržování léčebného režimu zaměstnavatelem a sankce.

Změny v pojistném na sociální zabezpečení– průměrná mzda pro účely důchodového pojištění, maximální vyměřovací základ, minimální záloha na pojistné u OSVČ, výše čistého příjmu u OSVČ, vedlejší zakládající účast na sociálním zabezpečení.

Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za vznik pracovního úrazu a nemoci z povolání.

Změny v zákoně o daních z příjmů týkajících se závislé činnosti – daňové slevy pro rok 2022, další změny ve zdaňování příjmů ze závislé činnosti.

Změny týkající se práce mzdových účetních v oblasti srážek ze mzdy, zvýšení nezabavitelné částky, insolvenční zákon a povinnosti zaměstnavatelů, dohody o srážkách ze mzdy.

Další změny ve mzdové oblasti do data konání školení. 

Lektorka školení 

Tematikou účastníky provede zkušená lektorka mzdového účetnictví, specialistka personální agendy, autorka mnoha odborných článků a spoluautorka řady publikací v oblasti mzdového účetnictví Růžena Klímová.

Jak naše online školení probíhá? 

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit. Pro přihlášení stačí vyplnit registrační formulář. Cena školení činí 1 990 Kč bez DPH. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).